Hobby

Pasja do food artu. "Niesamowicie mnie to relaksuje"

Hobby

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marta Buchla
Jej specjalność to food art
Jej specjalność to food artDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Agata Mitera potrafi stworzyć na talerzu prawdziwe dzieła sztuki. Z różnych produktów powstają postacie z bajek i filmów. To, czym się zajmuje, nosi nazwę food art. Wymaga niezwykłej kreatywności, skupienia, dokładności i cierpliwości. Więcej o swojej pasji dietetyczka i artystka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Agata Mitera i jej jadalne obrazy

Agata Mitera z zawodu jest dietetykiem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Przygodę z jadalnymi obrazami zaczęła w czasie pandemii, aby skupić się na czymś innym, niż to, co działo się na świecie. Nową pasją zaczęła dzielić się w Internecie.

- Zawsze lubiłam ładne rzeczy, zawsze lubiłam ładnie podawać jedzenie. Food art jest w Polsce bardzo mało popularny oprócz tego, że to jest po prostu bardzo ładne. Zafascynowało mnie w tym to, jak to jest robione. Wydawało mi się, że tego w ogóle nie da się zrobić - przyznała bohaterka naszego reportażu.

Początki były trudne, bo Agata Mitera nie potrafi rysować i musiała uczyć się wszystkiego od zera. Celem dla niej było dojście do momentu, w którym jej food art będzie wyglądał jak ilustracja.

Jak stworzyć food art?

Agata Mitera podkreśla, że stworzenie food artu zajmuje od 15 minut do nawet 3 godzin. Średnio artystka wykonuje go w półtorej godziny.

- Food art to jest technika. Sam proces przygotowywania talerza, to wycinanie, niesamowicie mnie relaksuje. Uwielbiam też moment, jak skończę, położę sobie talerz i pod warunkiem, że nie sknociłam, to sobie tak patrzę i fajnie jest - opowiadała.

Mitera pokazuje swoją twórczość w mediach społecznościowych i, jak zaznacza, obserwują ją przede wszystkim mamy. - To jest świetny sposób na spędzanie czasu, wprowadzanie nowych produktów - podkreśliła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości