Styl życia

Dzieciństwo w kadrze Agaty Szymanowicz. "Podnoszę codzienność do rangi sztuki"

Styl życia

Autor:
Patrycja
Sibilska
Piękno rodzinnej fotografii
Piękno rodzinnej fotografii Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Agata Szymanowicz to polska fotografka, której zdjęcia ukazują pozornie prozaiczne sceny z rodzinnego życia. Jej prace zdobyły uznanie na całym świecie. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, na czym polega fotografia dokumentalna, i co daje jej największą satysfakcję.

Polka jedną z najlepszych fotografek rodzinnych świata

Agata Szymanowicz jest w pierwszej 10 najbardziej pożądanych fotografek rodzinnych na całym świecie. Obecnie mieszka w Londynie. Droga jej kariery w świecie fotografii była bardzo nieoczywista.

- Studiowałam psychologię przez wiele lat i pracowałam też kilka lat w konsultingu biznesowym, psychologicznym. (...) Fotografuję od 18. roku życia. (...) Tylko ja nigdy nie pomyślałam, że to może być mój zawód - opowiada Agata Szymanowicz. - Cieszą mnie te nagrody, które dostałam, to jest fajne, kiedy zobaczy się swoje zdjęcia gdzieś opublikowane - mówiła artystka. - Kiedy widzę jakieś emocje i radość, to za każdym razem to jest najfajniejsze - dodała.

Piękno fotografii rodzinnej

Zdjęcia Agaty są niezwykle autentyczne, pełne prawdziwych emocji. Ich unikalność polega na sposobie realizacji sesji, kontrastach i świetle, którym fotografka doskonale operuje tworząc swoje kadry.

- To jest tak zwana fotografia dokumentalna i odbywa się to tak, że ja przychodzę rano. Czasami nawet zanim dzieci się obudzą, czasami tuż po tym, i po prostu spędzam z rodziną cały dzień. To jest tyle. Tam nie ma pozowania, nie ma ubierania się w ubranka, które są wszystkie takie same. Ja jestem takim fotoreportażystą - zdradza kulisy swojej pracy. - Ja bardzo dużą uwagę zwracam na światło, bardzo lubię takie kontrastowe fotografie. (...) To są codzienne sytuacje, ale ja staram się je podnieść do rangi sztuki - wyznała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości