Ślub i wesele

Fotografuje młode pary w górach. Jak powstają niezwykłe zdjęcia Pawła Muchy?

Ślub i wesele

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Fotografuje nowożeńców w górach
Fotografuje nowożeńców w górach Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Paweł Mucha trafił do grona najlepiej fotografujących artystów na świecie. Zdjęcia ślubne jego autorstwa otrzymały specjalne wyróżnienie. Za co najbardziej kocha fotografię? Dowiecie się tego z reportażu dzień Dobry TVN.

Paweł Mucha fotografuje nowożeńców w górach

Paweł Mucha pochodzi z Limanowej koło Nowego Sącza. Fotografuje nowożeńców w niezwykłej górskiej scenerii. Dzięki swoim pracom trafił do grona najlepszych fotografików na świecie. Został też dwukrotnie wyróżniony za zdjęcie ślubne w grupie zrzeszającej ponad 50 tysięcy osób z całego świata. - Jedno było zdjęcie z Polany Chochołowskiej, gdzie udało nam się stworzyć piękną sesję, taką z elementem folklorystycznym, gdyż para była ubrana po góralsku - mówił Paweł Mucha.

Drugim wyróżnionym zdjęciem chciał pokazać siłę natury i majestat gór. - Para była tak naprawdę tylko niewielkim elementem na tym zdjęciu. Nad ich głowami wyrastały potężne szczyty, które dodawały uroku i grozy - opowiadał. Jak wyznał, fotografia bardzo dużo zmieniła w jego życiu. - Pewnego dnia zobaczyłem zdjęcia, które minie urzekły [...], tak mocno mnie zainspirowały, że chciałem sam takie zdjęcia robić. Porzuciłem spokojne życie [...] i stwierdziłem, że stawiam wszystko na jedną kartę - dodał artysta.

Jak powstają zdjęcia ślubne w górach?

- Te miejsca, tak urocze o wschodzie, zachodzie słońca będą się idealnie komponować z równie pięknymi, młodymi, szczęśliwymi parami, które gdzieś zaczynają swoją drogę życia - tłumaczył fotograf. Przed sesją stara się śledzić prognozy pogody. - Wybieram moment, gdzie jestem prawie praktycznie pewny, że sesja się uda - zaznaczył.

Zdarza się, że niektóre pary chcą wejść wyżej w góry. - Staram się, żeby to nie były wędrówki typu 2-3 godziny, tylko maksymalnie godzinka, żeby zachować ich piękno, żeby nie było widać zmęczenia. Zdarzyło się jednak kilka takich wyjść powyżej 2 tysięcy metrów - przyznał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości