Podróże

Nowe zasady wjazdu do Portugalii. Co się zmieniło?

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
osoba, która wybiera się w podróż

Wraz z wyciszeniem się pandemii coraz więcej krajów znosi obostrzenia. Na taki ruch zdecydowała się również Portugalia, która z początkiem lipca zniosła wszystkie ograniczenia wprowadzone wraz z pojawieniem się koronawirusa. Są jednak miejsca, w których restrykcje nadal obowiązują.

Nowe zasady wjazdu do Portugalii. Co się zmienia?

Mimo że nie ogłoszono końca pandemii, to życie w wielu krajach wróciło już do normalności. Kolejne państwa znoszą obostrzenia, także dla podróżnych. Na taki ruch zdecydowała się m.in. Portugalia. Rząd tego kraju 1 lipca postanowił znieść wszystkie dotychczasowe ograniczenia i restrykcje dla podróżnych.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Choć wjazd do Portugalii jest ułatwiony, to w kraju dalej obowiązują niektóre zakazy. Konieczne jest na przykład noszenie maseczek ochronnych w środkach transportu publicznego i taksówkach. Trzeba je nosić również w domach opieki oraz w placówkach medycznych.

Madera i Azory. Jakie są zasady wjazdu?

Nowe zasady obowiązują również na należących do Portugali Maderze i Azorach. O ile na tę pierwszą wyspę turyści wjadą bez większych problemów, to w przypadku Azorów już tak łatwo nie będzie. Portugalskie władze zdecydowały o utrzymaniu na tym terenie części obostrzeń.

Cudzoziemcy, którzy chcą wybrać się na Azory muszą pokazać zaświadczenie, że są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przeszli chorobę. Do wjazdu uprawnia także negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Badanie trzeba wykonać nie później niż na 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu (w przypadku testów PCR). Osoby, które zdecydują się na test antygenowy powinny go wykonać najpóźniej na 48 godzin przed wylotem. Z badania zwolnione są dzieci do 12 roku roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Prapass Pulsub/Getty Images

Pozostałe wiadomości