Parenting

Miała 47 lat, kiedy urodziła 10. dziecko. "Mówią mi, że jestem za stara"

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta
wielodzietna rodzina

Kiedy mama dziewiątki dzieci doczekała momentu, gdy większość jej pociech była już nastoletnia lub dorosła, myślała, teraz będzie miała więcej czasu dla siebie. Jednak w wieku 46 lat okazało się, że jest w dziesiątej ciąży. Teraz jej najstarszy syn ma 28 lat, a najmłodszy zaledwie 5 miesięcy, dzieli ich więc spora różnica wieku. O macierzyństwie kobieta opowiada na TikToku i mierzy się z dużą krytyką ze strony internautów. Co czyta na swój temat?

Mama 10 dzieci

Bycie rodzicem to dla wielu osób najważniejsza rola w życiu, która przynosi im najwięcej radości i satysfakcji. Taką dumną mamą jest Janet. Amerykanka mieszkająca w stanie Utah ma dziesięcioro dzieci - sześciu synów i cztery córki. Najstarszy syn Skyler ma już 28 lat, a najmłodszy Stone 5 miesięcy. Pozostali to 22-letni Sam, 19-letni Spencer, 17-letnia Sydney, 13-letni Storm, 11-letnia Stella, 9-letni Steele, 7-letnia Scout i 5-letnia Scarlett.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

TikTokerka, mając dziewiątkę dzieci, nie planowała już powiększać rodziny. Jej synowie i córki w większości byli już samodzielni lub pełnoletni, więc Janet zdawało się, że teraz będzie mogła z radością oczekiwać na wnuki. Jednak życie napisało jej inny scenariusz. Kiedy miała 46 lat dowiedziała się, że jest w kolejnej ciąży, a jako 47-latka urodziła dziesiątego malucha.

Dojrzałe macierzyństwo

Janet jest bardzo aktywna na TikToku, gdzie publikuje filmy na temat macierzyństwa i swojej wielodzietnej rodziny. Jej nagrania często stają się viralami. Mają po kilka milionów wyświetleń i duże zasięgi. W związku z tym masa internautów odnajduje profil Amerykanki i komentuje znajdujące się tam treści. Niestety, wiele krytycznych opinii odnosi się do tego, że jako prawie 50-latka znów została mamą.

"Współczuję twoim starszym dzieciom, bo muszą się opiekować tymi młodszymi", "Ciąża po 35. roku życia może podnosić ryzyko występowania wad płodu", "Co? 46 lat to już zdecydowanie za późno na dzieci", "Czy zamierzacie stworzyć własną wioskę?", "To jest nieodpowiedzialne" - piszą obserwatorzy Janet.

TikTokerka z dystansem podchodzi do negatywnych komentarzy. Nagrała na ten temat zabawny film. - Będę żyła dłużej za każdym razem, kiedy ktoś mówi mi, że jestem za stara na kolejne dziecko, mając 47 lat - stwierdziła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Big Cheese Photo LLC/Getty Images

Pozostałe wiadomości