"Ty nie jesteś wszyscy", czyli kultowe teksty mam. Które słyszeliście w domu?

Autor:
Nastazja
Bloch
„Dom to nie hotel” – i inne teksty mamusi
„Dom to nie hotel” – i inne teksty mamusiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

"Dom to nie hotel", "teraz nie zaraz", "nie jestem twoją koleżanką". Kto z nas nie słyszał chociaż jednego z tych zdań? Kultowe teksty mam intuicyjnie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. I choć za młodu denerwują, z czasem zaczynają wywoływać uśmiech. O najzabawniejszych powiedzonkach rodzicielek opowiedzieli w Dzień Dobry TVN aktorka Maria Konarowska i influencer Jakob Kosel.

Kultowe teksty mam

Każda mama troszczy się o dziecko i chce dla niego jak najlepiej. Niestety czasami nadopiekuńczość potrafi irytować młodych ludzi, szczególnie gdy do pouczeń dochodzą jeszcze kultowe teksty typu "Nie masz na co pieniędzy wydawać?", "Nie obchodzi mnie, że wszyscy idą, ty nie jesteś wszyscy" czy "Nie jestem twoją służącą". Jakie wypowiedzi utkwiły w głowach naszych gości?

- Mama zawsze, jak wchodziła do mojego pokoju, mówiła: "ale tu Sajgon". Jako 10-latek nie rozumiałem tego. Miałem jednak okazję być w Sajgonie z programem Top Model. Gdy otwierałem okno, widziałem swój pokój – wspominał Jakob Kosel. Przyznał, że nigdy nie rozumiał, dlaczego mamy straszą dzieci tatą: "zobaczysz, zaraz przyjdzie ojciec". To prosta droga do tego, aby dziecko zaczęło bać się rodzica, a co tym idzie, straciło z nim bliski kontakt.

Maria Konarowska cieszy się z faktu, że świadomość rodzicielska wciąż się poszerza. Obecnie mamy coraz więcej czytają, uczą się i podchodzą do macierzyństwa z pełną ostrożnością.

- Miałam taki okres, kiedy czytałam książki i miałam takiego świra, że cokolwiek mówiłam do mojego dziecka, to zastanawiałam się, czy robię to dobrze, czy nie robię jakiejś traumy. Trzeba uważać, żeby się nie wahnąć ani w jedną, ani w drugą stronę - podkreśliła aktorka.

Rodzice w oczach dzieci

Reporter Dzień Dobry TVN postanowił zrobić sondę i zapytać dzieci, jakie teksty słyszą najczęściej od rodziców i jak na nie reagują. Jak się okazało, niewybredne zdania rzucane w powietrze denerwują nastolatków i powodują jeszcze większą złość. Słysząc jednak ten sam tekst dziesiąty, dwudziesty, a nawet i setny raz, dzieci zaczynają się uodparniać i być obojętne.

Wśród najbardziej pomysłowych zwrotów mam do pociech wyróżniliśmy następujące zdania: "nie jestem twoją sprzątaczką", "źle skończysz", "nie już, tylko teraz", "ja nie bankomat, bankomat masz na dworze", "czy ja jestem twoim prywatnym szoferem?".

- Mama pyta się mnie codziennie, jakie mnie miłe rzeczy spotkały w danym dniu. Opiera się na tym, żebym coś z siebie wykrzesała. Jak mam gorszy dzień, to jest to bardzo pomocne – stwierdziła jedna z uczennic.

Najczęściej powtarzane teksty przez nasze mamy
Najczęściej powtarzane teksty przez nasze mamy Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Pozostałe wiadomości