Zaczął czytać, gdy miał 26 miesięcy, doskonale liczy w sześciu językach. Niezwykły 4-latek jest członkiem Mensy

Autor:
mjz\mtom/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
chłopiec, który czyta

Mensa to stowarzyszenie zrzeszające osoby o ponadprzeciętnej inteligencji. To tego niezwykłego grona dołączył Teddy Hobbs. Chłopiec ma zaledwie cztery lat i jest najmłodszym członkiem brytyjskiego oddziału tej organizacji.

Wielka Brytania. 4-latek jest członkiem Mensy

Teddy Hobbs ma cztery lata i pochodzi z południowo-zachodniej Anglii. Potrafi liczyć do stu, nie tylko po angielsku, a także w sześciu innych językach (w tym mandaryńskim). Beth Hobbs, matka chłopca, wyznała, że niezwykłą łatwość uczenia się dostrzegła u syna w czasie lockdownu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Maluch miał jej powiedzieć, że w telewizji chce oglądać jedynie programy edukacyjne.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kobieta dodała, że Teddy zaczął czytać, gdy skończył zaledwie 26 miesięcy. Jak nauczył się liczyć aż w sześciu językach?

- Grał na swoim tablecie, wydając dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam. Zapytałam go, co to jest, a on powiedział: "Mamo, liczę po mandaryńsku" - relacjonowała Beth Hobbs w rozmowie z BBC.

Teddy Hobbs - jakie dzieciństwo ma członek Mensy?

Choć chłopiec ma ponadprzeciętne zdolności, rodzice nie naciskają i nie zmuszają go do nauki. Zależy im, aby Teddy miał normalne dzieciństwo. - Zaczyna rozumieć, że jego przyjaciele nie potrafią jeszcze czytać i nie wie dlaczego tak jest, ale bardzo ważne jest, abyśmy trzymali go przy ziemi – mówiła jego mama.

4-letni obecnie Teddy członkiem Mensy, czyli stowarzyszenia, które zrzesza ludzi o ponad przeciętnej inteligencji i zdolnościach został w wieku 3 lat. Tym samym jest najmłodszym obecnie członkiem organizacji w Wielkiej Brytanii.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:mjz\mtom/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Catherine Delahaye/Getty Images

Pozostałe wiadomości