15-letni chłopiec torturowany przez młodych mężczyzn. "Strzelali do niego, przypalali papierosami i odurzali narkotykami"

15-latek był torturowany
15-latek był torturowany
Źródło: GettyImages/Mrohana
17-latek i 20-latek od października 2022 roku mieli znęcać się nad 15-letnim chłopcem. Stosowali wobec niego przemoc, kazali mu pić alkohol czy zmuszali do zażywania substancji odurzających. Obaj zostali zatrzymani. Jaki był motyw ich działania? Co im grozi?

Ruda Śląska. Znęcali się nad 15-latkiem

W ubiegłym tygodniu ojciec 15-latka powiadomił policjantów o tym, że jego syn jest ofiarą tortur. Dziecko doświadczało nękania ze strony starszych chłopaków. W komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach czytamy, że oprawcy "kazali mu pić alkohol, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu na stalowe kulki, przypalali papierosami i odurzali narkotykami". Jak podaje TVN24, skutkiem tych działań były złamania, stłuczenia i rany na ciele 15-latka.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci

Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn - 17-latek i 20-latek. Usłyszeli zarzuty znęcania się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, rozpijania małoletniego i nakłaniania go do zażycia środków odurzających. 

15-latek był torturowany

Sprawcami okazali się pseudokibice jednego ze śląskich klubów piłkarskich.

- Nie mieli żadnego motywu. To miała być dla nich taka zabawa - tłumaczył rzecznik policji w Rudzie Śląskiej, Arkadiusz Ciozak. - 15-latek nie kibicował żadnemu klubowi. Znali go z osiedla - dodaje funkcjonariusz.

Zabezpieczono już dowody wskazujące na ich okrutne działanie wobec pokrzywdzonego. Ofiar może być więcej, dlatego kryminalni pracują nad dotarciem do kolejnych osób. Sąd w Rudzie Śląskiej zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. 17-latkowi i 20-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24/Policja.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Mrohana

podziel się:

Pozostałe wiadomości