Zostawiła dziecko w wózku i poszła na kawę. "Uważała, że nic się nie stało"

Dziecko w wózku
Zostawiła dziecko w wózku i poszła na kawę
Źródło: GettyImages /Stefano Argenti / EyeEm
Matka zostawiła wózek ze śpiącą pociechą tuż przy plaży w Kołobrzegu. Kobieta położyła w nim kartkę z prośbą, by nie budzić malucha i udała się do pobliskiej kawiarni. Przechodnie dostrzegli, że w pobliżu nie ma jego opiekuna i zawiadomili policję. Funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu.

Matka zostawiła dziecko przy plaży

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 26 stycznia na plaży w Kołobrzegu. Matka zostawiła dziecko w wózku i zdecydowała się wybrać do pobliskiej kawiarni. Dziecko zostało samo, co szybko zwróciło uwagę przechodniów. Świadkowie zdarzenia zadzwonili po policję.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci

Jak tłumaczy naczelnik wydziału prewencji Komendy Policji w Kołobrzegu Arkadiusz Kowalski, funkcjonariusze natychmiast zjawili się na miejscu. Patrol ustalił, że wózek stoi na skraju plaży, tuż przy samym morzu, a matka dziecka przebywała w tym czasie w restauracji.

Kobieta zostawiła kartkę w wózku

Rzecznik podkreśla, że kobieta bagatelizowała niebezpieczeństwo zaistniałej sytuacji. - Pani zachowywała się spokojnie i uważała, że nic się nie stało - podkreślił w rozmowie z Radiem Szczecin. Na szczęście pozostawiona przez matkę kartka "Proszę nie podchodzić, dziecko śpi", nie przekonała zaniepokojonych przechodniów.

Zdaniem funkcjonariusza, postawa świadków zdarzenia pomogła zapobiec możliwej tragedii. - Było to nierozważne działanie tej pani, podmuch wiatru mógł przewrócić wózek czy fala go podmyć - podsumował. Policjanci z Kołobrzegu skierowali już sprawę do sądu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages /Stefano Argenti / EyeEm

podziel się:

Pozostałe wiadomości