Ząb kością niezgody? Europejski kraj domaga się zwrotu skamieliny od księcia George'a

rodzina królewska
Dzień Dobry TVN
Malta chce zwrotu zęba rekina, który 7-letni książę George otrzymał w prezencie od znanego biologa, sir Davida Attenborough. Władze domagają się zwrotu skamieliny. Uważają, że jest to część ich dziedzictwa narodowego.

Prezent dla księcia Georga'a

W sobotę część rodziny królewskiej, William i Kate z dziećmi odwiedzili sir Davida Attenborough, popularnego biologa i propagatora ekologii. Obejrzeli najnowszy film dokumentalny zrealizowany przez uczonego: "David Attenborough: Życie na naszej planecie". Podczas pokazu sir David podarował 7-letniemu George'owi niezwykłą rzecz - ząb megalodona - prehistorycznego gatunku ryby. Okazuje się, że naukowiec znalazł go podczas wakacji na Malcie w latach 60. Skamielina ma około 23 miliony lat.

Władze kraju domagają się zwrotu zęba, ponieważ uważają go za część swojego dziedzictwa narodowego. Jose Herrery, minister kultury Malty, zaproponował, żeby ząb stał się częścią kolekcji lokalnego muzeum. Rodzina królewska jak dotąd nie odniosła się do tego żądania.

Premiera filmu "David Attenborough: Życie na naszej planecie" odbędzie się 4 października.

Kim jest sir David Sir Attenborough?

Sir David to znany biolog, który posiada tytuł szlachecki nadany mu w 1985 roku przez samą Królową Elżbietę. Jest głosem stacji BBC i propagatorem ekologii. Ostatnio założył także konto na Instagramie i... od razu pobił rekord. W zaledwie trzy dni sir Davida zaobserwowały prawie 4 miliony osób, przez co trafił on do księgi rekordów Guinnessa.

O wizycie rodziny królewskiej u sir Davida Attenborough opowiadała Sandra Hajduk w naszym programie.

Zobacz także:

Natalia Szroeder zrzuciła 10 kg. "Nie polecam tego na chudnięcie". Co się dzieje z wokalistką?

Kolęda w czasie koronawirusa. Jak będzie wyglądała? Znamy wytyczne

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem. Gdzie zaraził się były minister zdrowia?

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości