Michał Leksiński podbija Koronę Ziemi. Wszystko dla najmłodszych z domów dziecka

Autor:
Oskar
Netkowski
Zdobywa szczyty swoich marzeń

Michał Leksińki jeszcze 5 lat temu niewiele wiedział o górach. Teraz realizuje projekt zdobycia Korony Ziemi. W 2016 roku założył sobie, że odwiedzi wszystkie szczyty. Pozostają mu już "tylko" Mount Vinson, Denali (6190 m) w Ameryce Północnej, który już raz bezskutecznie atakował oraz najwyższy szczyt świata Mount Everest (8848 m).

Michał Leksińki zdobywa Koronę Świata

Michał Leksiński łączy plan zdobycia Korony Ziemi z pomocą charytatywną dla maluchów z rodzinnych domów dziecka. Ma już na koncie wejścia na Mt Blanc (4810 m), Elbrus (5642 m), Kilimanjaro (5895 m), Aconcaguę (6961 m), Górę Kościuszki (2 228 m) i Piramidę Carstensza (4884 m). Wyprawy na Denali i Everest planuje kolejno na czerwiec 2022 i kwiecień 2023.

- Projekt jest spleciony z działaniami na rzecz fundacji Happy Kids, która zajmuje się rodzinnymi domami dziecka. Przez 6 lat działamy razem. Symbolem jest moja specjalna flaga, która zawsze towarzyszy mi w drodze na szczyt - powiedział podróżnik.

- Wyprawę na Antarktydę dedykujemy specjalnemu celowi, czyli powstaniu pierwszego w Polsce Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej - dodał.

Jak pozyskać pieniądze na wyprawę?

Michał Leksiński zwiedził ponad 45 krajów świata. Jesteś współtwórcą projektu platformy Patronite oraz autorem książki "Projekt wyprawa", która opowiada o tym, jak zgromadzić fundusze na wyprawy podróżnicze. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o kulisach pozyskiwania pieniędzy.

- To ogromna lekcja pokory. Wyprodukowałem ponad 3,5 tysiąca ofert sponsorskich, które wysłałem w świat. 95 proc. nie odpowiada, z pozostałych 5 proc. ktoś odpowie, ktoś odmówi itd. Trzeba mieć do tego serce i zaprosić tego sponsora do podróży, bo to nie tylko barter- zdradził alpinista.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości