Moda i Uroda

Jak szybko i bezpiecznie zmyć lakier z paznokci? Ten oryginalny trik podbija TikToka

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Evgen_Prozhyrko/Getty ImagesManicure

Samodzielne zdobienie paznokci to rozwiązanie, na które decyduje się wiele kobiet. Domowy manicure to jednak nie tylko kreatywna zabawa z lakierami. Musimy pamiętać o tym, że każdą stylizację trzeba kiedyś zmyć. W tym celu większość pań wykorzystuje stosowny kosmetyk i waciki. Użytkowniczki TikToka stosują jednak o wiele bardziej oryginalną technikę oczyszczania płytki. Na czym polega proponowany przez nie trik?

Zmywanie lakieru do paznokci - trik z TikToka

Starannie wykonany manicure nie musi być dziełem profesjonalnej stylistki. Z pewnością przekonały się o tym panie, które choć raz podjęły się samodzielnego malowania paznokci w domowym zaciszu. Niestety, nawet najpiękniejsze zdobienie nie utrzymuje się na płytce w nieskończoność. Większość kobiet pozbywa się lakieru za pomocą zmywacza i wacika, jednak użytkowniczki TikToka przekonują, że czynność ta może być o wiele łatwiejsza. Wystarczy wykorzystać prosty trik.

Internautki korzystające z modnej aplikacji polecają zastąpić klasyczny wacik artykułem higienicznym, który większość pań powinna mieć w swojej łazience. Chodzi o tampon z aplikatorem, który pozwala usunąć lakier z płytki w zaledwie kilka sekund. Zdaniem TikTokerek, takie rozwiązanie niesie za sobą liczne korzyści.

Zobacz wideo: Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Dzień Dobry TVN

Jak szybko i bezpiecznie zmyć lakier do paznokci?

Opływowy kształt, stosowna wielkość i wyjątkowo delikatna struktura tamponu pozwalają pozbyć się zdobienia w bezpieczny sposób, a plastikowy aplikator jest na tyle poręczny, że skraca czas wykonywania zabiegu. Oryginalna technika ogranicza też kontakt zmywacza ze skórą, w pewnym sensie stanowi zatem gwarancję komfortu dla osób narzekających na przesuszenie dłoni spowodowane działaniem acetonu i jego pochodnych.

Usuwanie lakieru do paznokci za pomocą tamponu jest niezwykle proste. Wystarczy za­nu­rzyć akcesorium w zmy­wa­czu i poczekać, aż jego bawełniana część nasiąknie odpowiednią dawką produktu. Potem pozostaje już tylko starannie przetrzeć płytkę paznokci.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Evgen_Prozhyrko/Getty Images

Pozostałe wiadomości