Moda i Uroda

Czy do biura wypada założyć szorty? "COVID bardzo mocno zweryfikował pojęcie dress code'u"

Moda i Uroda

Autor:
Michalina
Kobla
Stylizacje na koniec lata
Stylizacje na koniec lataDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Moda każdej epoki odzwierciedla przemiany społeczne. Widać to doskonale w naszym słabnącym przywiązaniu do dress code'u. Współcześnie letnia sukienka, krótkie spodnie czy kowbojki mogą być elementami eleganckiego stroju biurowego. W studio Dzień Dobry TVN przekonywała o tym stylistka, Ewelina Rydzyńska.

Dress code odchodzi do lamusa

Jeszcze paręnaście lat temu podejmując pracę w biurze, zmuszeni byliśmy skompletować bardzo konkretną garderobę. Panowie męczyli się w ciasnych koszulach, a paniom nie wypadało odkrywać nóg.

- COVID bardzo mocno zweryfikował pojęcie dress code'u. 5 lat temu "New York Times" wieścił umieranie tego zjawiska, tzw. power dressingu i korporacyjnego ujednolicenia - powiedziała stylistka Ewelina Rydzyńska.

Przytoczyła również badania, z których wynika, że większość z nas woli prezentować swoje kompetencje, nie wykorzystując przy tym stroju. Zauważyła, że kobiety znacznie szybciej wyłamują się ze sztywnych ram dress code'u, nie boją się nietuzinkowych zestawień i mocnych kolorów.

Co wypada założyć do biura?

Obecnie, pracując w korporacji, możemy pozwolić sobie na o wiele większą swobodę pod kątem ubioru. To ważne, szczególnie na przełomie lata i jesieni. Ewelina Rydzyńska w studio Dzień Dobry TVN pokazała stylizację, w której do marynarki dobrała... szorty! Mało tego, oba elementy stroju wyłamywały się kolorystycznie z przyjętych dotychczas, biurowych norm.

- Ja się posłużyłam specjalnie ekspansywnym kolorem, bo w świecie korporacji mówi się o 3, 4 kolorach - szary, granatowy, czasami ciemnobrązowy - wyliczała stylistka.

Następnie zaprezentowała, w jaki sposób z elegancką marynarką możemy połączyć letnią sukienkę. A co z butami? Choć na sandały w korporacji nadal nie patrzy się dobrze, kowbojki będą już jak najbardziej na miejscu.

Jak jeszcze możemy urozmaicić biurowy strój? Sprawdź w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości