Horoskop

Sen o szpitalu - interpretacja snu

Horoskop

Aktualizacja:
szpital, łóżko

Sny mogą ostrzegać lub wskazywać nam drogę, mogą być też odzwierciedleniem pragnień, obaw i wielu innych uczuć. Sny mogą także stanowić odbicie stanu emocjonalnego. Jednym z często pojawiających się snów jest sen o szpitalu.

Sen o szpitalu? O hospitalizowanym dziecku? Sny, w których widzimy osoby chore, nie należą do najprzyjemniejszych. Szpital zazwyczaj kojarzy się z bólem i cierpieniem. Jednak, czy zawsze taki sen musi oznaczać coś złego? Jakie znaczenie ma sen o szpitalu?

Szpital – sen, który często przeraża i niepokoi

Szpital to częsty motyw w snach. Dlaczego? Ponieważ kojarzymy go z bólem, cierpieniem, oczekiwaniem, bojaźnią, zniecierpliwieniem, a więc z wieloma obawami, których doświadczamy w codziennym życiu. Bardzo często właśnie one znajdują odzwierciedlenie we śnie. Budząc się ze snu, w którym byliśmy w szpitalu lub widzieliśmy chorego, czujemy niepokój i raczej interpretujemy taki sen negatywnie. Czujemy obawę, aby to, co się nam przyśniło, nie znalazło odbicia w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że sen o szpitalu można interpretować na wiele sposobów. Wiele zależy od tego, co konkretnie się nam przyśniło.

Co oznacza sen o szpitalu?

Takie pytanie bardzo często pojawia się na forach internetowych oraz w listach czytelników do wróżek i osób zajmujących się analizowaniem snów. Według senników sny o szpitalu wskazują na problemy i trudności życiowe osoby śniącej, które może ona mieć lub po prostu przeczuwać, że nadejdą. Sen o szpitalu informuje śniącego o tym, że znajduje się on w trudnym życiowym momencie, ale w większości przypadków, dzięki determinacji, dobremu nastawieniu i pomocy najbliższych będzie mógł pokonać problemy. Często sen o szpitalu oznacza, że powinniśmy poświęcić sobie trochę więcej czasu niż do tej pory.

A co mówi sennik o byciu w szpitalu? Kiedy śni się nam, że jesteśmy w szpitalu, choć na co dzień jesteśmy zupełnie zdrowi, sen może stanowić ostrzeżenie przed zawirowaniami w życiu. Nie można być jednak złej myśli. Sen o byciu w szpitalu oznacza kłopoty, z których można wyjść obronną ręką. Wystarczy trochę motywacji i wiary w swoje możliwości. Jeżeli dodatkowo śnią się odwiedziny w szpitalu, może to oznaczać, że w czasie trudności znajdą się osoby gotowe nieść pomoc. Motyw leżenia w szpitalu nie jest zatem snem złym. Śniący powinien jednak być czujnym i przygotowanym na pewne przeciwności losu. A jak sennik interpretuje sen o odwiedzaniu chorych w szpitalu? Czy odwiedzanie chorych jest dobrym, czy złym znakiem? Otóż odwiedzanie kogoś bliskiego w szpitalu nie jest niestety dobrym znakiem i może oznaczać, że w najbliższym czasie dowiemy się czegoś przykrego, co będzie związane z naszymi najbliższymi przyjaciółmi i znajomymi. Brak zaufania i zburzenie dotychczasowych relacji są możliwe i należy być na to przygotowanym.

Sen o chorym dziecku w szpitalu

Sennik mówi, że sen o dziecku w szpitalu, które jest chore, oznacza kłopoty służbowe. Jeżeli choruje córka i dodatkowo jest smutna, może oznaczać to chorobę kogoś bliskiego. Jeśli natomiast w szpitalu jest syn, to znak, aby nie angażować się w przelotne związki. Jeżeli sen o dziecku w szpitalu nie jest bardzo przygnębiający, np. dziecko się bawi, uśmiecha, na śniącego czekają kłopoty, ale przejściowe.

Sen o szpitalu nie zawsze zwiastuje problemy

Chociaż sen o szpitalu kojarzy się niezbyt miło, to nie zawsze oznacza, że coś złego wydarzy się w naszym życiu. W niektórych przypadkach jest zupełnie inaczej. Przykładem jest sen o pobycie w szpitalu, który przyśnił się osobie chorej. Taki sen nie świadczy o tym, że osoba ta znajdzie się w szpitalu. Sennik o pobycie w szpitalu mówi o tym, że stan osoby chorej poprawi się w niedalekiej przyszłości. Szpital w śnie osoby chorej to zmiana na lepsze, możliwość powrotu do dawnych aktywności i częściowego lub całkowitego zażegnania choroby. Należy jednak pamiętać, że sen jest jak drogowskaz. Zatem osoba chora powinna zacząć jeszcze bardziej dbać o siebie i uwierzyć w siły swojego organizmu. A co mówi sennik o szpitalu psychiatrycznym? Wydawać by się mogło, że sen ze szpitalem psychiatrycznym nie może być miły, nie może też oznaczać niczego dobrego. I o ile panuje zgoda co do tego, że zazwyczaj sny ze szpitalem psychiatrycznym przerażają i napawają lękiem, to jednak nie oznaczają one niczego złego. Sen taki jest snem ostrzegawczym i stara się przygotować śniącego na trudności, które mogą w jego życiu wystąpić i z których on raczej zdaje sobie sprawę, ale boi się stawić im czoła. Sen o szpitalu psychiatrycznym zachęca również do ostrożności, zwłaszcza w relacjach z osobami nowo poznanymi.

Zobacz także:

Sypialnia, która relaksuje. Jak zadbać o dobry sen?

Dlaczego nie mogę zasnąć? Psychiatra: "Leżenie i patrzenie w sufit jest najgorszą strategią"

Czujesz się niewyspany? Zobacz, jak prawidłowo korzystać z budzika

Zobacz wideo: Dr Michael Mosley o mocy dobrego snu

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości