Wielki powrót Cleo do korzeni. Czy "Karminowe Usta" to kandydat na letni hit?

Autor:
Anna
Gondecka
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Cleo szturmem podbiła show-biznes wielkim przebojem "My Słowianie", który nawiązywał do kultury ludowej. Teraz, po blisko 10 latach wraca do folkowych korzeni. Właśnie premierę miał jej nowy klip "Karminowe Usta", który jest zapowiedzią nowego albumu. 

"Karminowe Usta" - nowy singiel Cleo

Cleo uwielbia zaskakiwać swoich fanów. Dzień po dniu dziecka, 2 czerwca wypuściła nowy singiel - "Karminowe Usta". - Dzisiaj dzień dziecka dla fanów Cleo, to jest powrót do jej folkowych korzeni - powiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk, tym samym zapowiadając premierę jej nowego klipu. 

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

W sieci można już nie tylko usłyszeć singiel, ale także zobaczyć teledysk do "Karminowych Ust". Jak mówi wokalistka na swoim Instagramie. - Warto zobaczyć numer razem z teledyskiem. Po płycie "vinyLOVA", chciałam wrócić do natury, do klimatów słowiańskich - dodała, że mroczny charakter klipu, wynikał z pogody - Było bardzo zimno, a deszcz przeszkadzał na planie.

Utwór "Karminowe usta" nawiązuje do Nocy Kupały, czyli słowiańskiego święta, które przypada na najkrótszą noc w roku. Cleo jawi się tam jako przewodniczka całego rytuału. Jej stylizacja nawiązuje do ognia, który jest nieodłączną częścią tej nocy. Inspiracją do utworu była muzyka Polska, Ukraińska i Białoruska. 

Co istotne, autorką tekstu jest sama Cleo, natomiast w wersji muzycznej mogła liczyć na DobroBITa. 

Cleo - kariera

Cleo, czyli Joanna Krystyna Klepko to artystka wielu talentów. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 2011 folkowym hitem "My Słowianie", który stworzyła razem z Donatanem. Utwór reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. 

W 2015 roku rozpoczęła swoją solową karierę. Na koncie ma takie hity jak: "N-O-C", "Wolę być", czy "Łowcy gwiazd". Dodatkowo artystka może poszczycić się współpracą z wieloma polskimi artystami muzycznymi min. Bedoesem, Marylą Rodowicz, czy Dawidem Kwiatkowskim. 

Podczas swojej przeszło 10-letniej kariery, Cleo została obdarowana wieloma muzycznymi nagrodami min. MTV Europe Music Award, Eska Music Award, czy Super Jedynką. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz więcej:

Autor:Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości