"The Last of Us". Pascal i Ramsey o relacji łączącej ich bohaterów: "Poznali swoją drugą połowę"

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Anna Tatarska/Bianka Zalewska
„The Last of Us” – popularna gra komputerowa stała się serialem
„The Last of Us” – popularna gra komputerowa stała się serialemDzień Dobry TVN
wideo 2/8

"The Last of Us", czyli jedna z najgłośniejszych i najczęściej nagradzanych gier ostatniej dekady została przeniesiona na mały ekran. W serialu głównego bohatera zagrał Pedro Pascal, a w postać 14-letniej Ellie wcieliła się Bella Ramsey. Aktorów zapytaliśmy o to, jaki potencjał ma produkcja, do powstania której zostali zaangażowani. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN Kaja Klimek i Anna Tatarska opowiedziały o swoich wrażeniach po obejrzeniu wyemitowanych odcinków. Czy planowana jest druga seria serialu?

"The Last of Us" - popularna gra komputerowa stała się serialem

W serialu "The Last of Us" możemy zobaczyć świat zniszczony przez epidemię grzyba, który wywołuje mutację, a ludzi zamienia w potwory. W grupie ocalałych znalazł się Joel (Pedro Pascal), który ma przemycić z opresyjnej strefy kwarantanny dziewczynkę imieniem Ellie (Bella Ramsey). Mężczyzna i 14-latka to pokaleczone dusze, które na początku nie są w stanie zaufać sobie nawzajem.

- Po raz pierwszy spotykają się w niezwykle napiętej sytuacji, od razu pojawia się konflikt. To wynika z ich podobieństwa, oboje są uparci - stwierdziła Bella Ramsey.

W kolejnych odcinkach relacja Ellie i Joela jednak ewoluuje. - Oboje uczą się widzieć siebie w prawdzie, jako pełnoprawne jednostki, z niepewnościami, niuansami charakteru. Dostrzegają piękno tego, co ich łączy I wzajemnie pomagają się uzdrowić - powiedziała młodziutka aktorka.

- Muszą sobie zdać sprawę, że w pewnym sensie poznali swoją drugą połowę. I że mieć kogoś, w kim można się przejrzeć i dostrzec siebie, to głęboka, ale i przerażająca szansa. Nie można jej przepuścić - dodał Pedro Pascal.

Bohaterowie serialu wędrują przez Stany Zjednoczone, starając się przetrwać mimo zagrożenia ze strony nie tylko zakażonych grzybem ludzi, którzy pragną się rozprzestrzeniać, ale i pozbawionych skrupułów zdrowych ocalałych. - Grzyby tworzą właściwie jedno ciało, współpracują, by wspierać system, organizm. W serialu to wróg jest zjednoczony, a ocalali ludzie - podzieleni. To ciekawe - stwierdziła Bella Ramsey.

- Wyższa forma świadomości u grzyba jest niezwykła - on wie, że do przetrwania musi się zjednoczyć. I po prostu to robi. Nie ma w nim złośliwości czy złych zamiarów. On chce przetrwać - powiedział Pedro Pascal.

Według aktora serial nie jest zwykłą adaptacją popularnej gry internetowej. Sięga znacznie głębiej. - Mówimy o wielu naszych najstraszniejszych lękach. O tym, jak wyglądałaby apokalipsa, co wyzwoliłaby w ludziach, co zrobilibyśmy, by przetrwać, co byłoby nam potrzebne. Ta historia pokazuje, że odpowiedzią są tu relacje - wyjaśnił aktor.

"The Last of Us" - w czym tkwi fenomen serialu?

"The Last of Us" był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji HBO. Od czasu oficjalnej premiery w Los Angeles bije kolejne rekordy oglądalności. Kaja Klimek powiedziała, że "wybuchła ekstatyczną radością" na wieść o tym, że serial powstanie, natomiast Anna Tatarska podeszła do niego z dużą ostrożnością.

- Pierwszy odcinek jest dość trudny i powiedziałabym, że ekstremalny, ale musimy przejść przez moment zniszczenia świata, który znamy, żeby wejść w nowy świat. Nie znam gier komputerowych, (...) nie wiedziałam czego się spodziewać. Jak usłyszałam, że to adaptacja gry, apokalipsa, to pomyślałam sobie: "o nie, nie, nie" - stwierdziła dziennikarka filmowa.

Dodała także, że po pierwszym odcinku zmieniła jednak zdanie. - Cieszę się, że się myliłam, bo mam wrażenie, że serial niekoniecznie jest o postapokaliptycznym świecie, który wielu widzów pewnie odstrasza, tylko o tym, jak funkcjonować, jak układać swoje emocje, jak znajdować więzi i jak próbować nie stracić siebie w świecie, który wyciągnął nam spod nóg dywan i teraz mówi: "musisz sobie poradzić sam".

O tym, co jeszcze wartościowego jest w serialu dowiedz się z rozmowy z Kają Klimek i Anną Tatarską. Czy planowana jest druga seria serialu?

Popularna gra, która stała się serialem
Popularna gra, która stała się serialem Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Anna Tatarska/Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości