Premiera serialu "The Last of Us". Na ekranie zobaczymy część obsady "Gry o Tron"

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
HBO Max
Polska premiera serialu "The Last of Us"
Polska premiera serialu "The Last of Us"TVN/TVN24/HBO
wideo 2/14

Wszyscy fani gry "The Last of Us" doczekali się fenomenalnej ekranizacji - serial realizuje HBO. Kiedy i gdzie go oglądać? Kiedy finałowy odcinek i kto zagrał w serialu?

Serial "The Last of Us" - kiedy premiera?

Premiera serialu miała miejsce 16 stycznia na platformie HBO Max. Produkcja została oznaczona ograniczeniem wiekowym "13+" i liczy 9 odcinków. Emitowane są o godzinie 21 czasu lokalnego w USA, co oznacza, że o 3 w nocy czasu polskiego. Odcinki można oglądać na platformie HBO Max lub na bieżąco na kanale HBO. Finałowy odcinek już wkrótce.

Daty premiery kolejnych odcinków:

  • Odcinek 1 - 16 stycznia 2023
  • Odcinek 2 - 23 stycznia 2023
  • Odcinek 3 - 30 stycznia 2023
  • Odcinek 4 - 6 lutego 2023
  • Odcinek 5 - 11 lutego 2023
  • Odcinek 6 - 20 lutego 2023
  • Odcinek 7 - 27 lutego 2023
  • Odcinek 8 - 6 marca 2023
  • Odcinek 9 finałowy - 13 marca 2023

"The Last of Us" - o czym jest serial? Zobacz zwiastun

Jak można przeczytać na platformie HBO Max, fabuła serialu skupia się na historii ocalałego Joela, który żyje 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Zostaje on zatrudniony, aby przemycić 14-letnią dziewczynkę (Ellie) z opresyjnej strefy kwarantanny. Razem przemierzają Stany, polegając na sobie i próbując przetrwać. Serial jest wierną adaptacją gry, przy czym rozszerza on niektóre wątki, które zostały jedynie wspomniane w rozgrywce. Zatem mamy okazję poznać pełniejszą relację Franka i Billego czy motywacje NPC'tów z Kansas City.

Zobacz zwiastun:

"The Last of Us" - obsada

W serialu zobaczyć możemy Pedro Pascala (którego kojarzyć możemy z roli Oberyna Martella z "Gry o Tron") wcielającego się w głównego bohatera - Joela oraz Bellę Ramsey (którą również mogliśmy poznać w "Grze o Tron" jako Lyanne Mormont), która wciela się w rolę jego towarzyszki - Ellie. 

Oprócz tego na ekranach zobaczymy między innymi: Gabriela Lunę, Marle Dandridge, Murraya Bartletta, Jeffreya Pierce'a, Anny Torv, Nicka Offermana, Nico Parker, Storm Reid, Lamara Johnsona, Ashley Johnson i innych.  

Gdzie oglądać serial "The Last of Us"?

Serial można oglądać na platformie HBO Max. Pierwszy odcinek został wyemitowany 16 stycznia. Kolejne emitowane były w dziewięć kolejnych poniedziałków, poza odcinkiem 5. Finałowy odcinek już w najbliższy poniedziałek, 13 marca będzie można oglądać na platformie HBO Max lub na kanale HBO po godzinie 20.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: HBO Max

Źródło zdjęcia głównego: Jesse Grant / Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości