Ta dziewczyna to prawdziwe muzyczne odkrycie. Kathia na scenie Dzień Dobry TVN. "Troszeczkę się pozmieniało"

Kathia – muzyczne odkrycie roku
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kathia to producentka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka. Laureatka nagrody Odkrycia 2023 w kategorii muzyka na tegorocznej gali Bestsellerów Empiku oraz nominacji do Fryderyków za Fonograficzny Debiut Roku na naszej scenie zaśpiewała utwór "Kamfora".

Kathia – muzyczne odkrycie roku

Kathia to utalentowana 22-latka z Poznania, która swoją twórczością skradła serca wielu słuchaczy. Produkuje, komponuje, pisze teksty, śpiewa, a także gra na wielu instrumentach. Jej singiel "Lekka jak powietrze" na jednym z serwisów streamingowych przekroczył milion odsłuchań. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki album Kathii "Przestrzeń", gdzie artystka z niewiarygodną lekkością łączy zmysłowość i subtelność z duszną i ciężką atmosferą.

- Od wyjścia płyty życie społecznie nie zmieniło się wcale. Tutaj totalnie "kasiowe" życie zostało na miejscu. Zawodowo troszeczkę się pozmieniało. Nie miałam takiej dużej ilości słuchaczy, nie wiedziałam, że ktokolwiek będzie przychodził na koncerty, a piosenki będą się tak słychać. Kiedyś grałam koncerty dla 5 osób - przyznała młoda artystka.

Od debiutanckiego wydawnictwa wokalistka zagrała około 200 koncertów, w tym na takich festiwalach jak Jarocin Festiwal czy Soundrive Festiwal. Jej występy zostały świetnie odebrane przez widzów Next Fest Festival, Męskiego Grania czy Great September, a na Festiwalu Fama artystka otrzymała Nagrodę Główną - TRYTON. Na tym nie koniec. Kathia ma już plany na nadchodzący sezon, te jednak jeszcze przez chwilę zostają tajemnicą. A czym kieruje się w swojej twórczości? Jak podkreśla, w muzyce najważniejsze są dla niej emocje oraz zgrany zespół ludzi, którzy zawsze ją wspierają.

- W kwietniu skończyłam 22 lata. Dla mnie ta muza jest o emocjach. Niezależnie od tego, ile masz lat, możemy przeżywać te same sytuacje (…) Ja występuję z bratem gitarzystą. Moim perkusistą jest mój przyjaciel. Czasem na koncertach tata wchodził na bas, a mama jest bardzo wspierająca. To wszystko jest w bliskim gronie. Muza jest wielkim czynnikiem do tego, żeby się spełniać – powiedziała Kathia.

Kathia na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Kathia zaśpiewała utwór "Kamfora". Posłuchajcie tego wykonu.

Kathia w piosence “Kamfora”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes