Scorpions ponownie zagrają w Polsce. "Jesteśmy naprawdę związani z wami"

Autor:
Nastazja
Bloch
Scorpions ponownie zagrają w Polsce
Scorpions ponownie zagrają w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Legendarnych Scorpions nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich utwory śpiewają fani na całym świecie. Zespół wydał w ubiegłym roku płytę, a w tym niemieccy muzycy zaplanowali trasę koncertową. O latach na scenie i relacjach rodzinnych, z wokalistą - Klausem Meinem porozmawiała Gabi Drzewiecka. 

Scorpions zagra w Polsce

Zespół Scorpions powstał 1965 roku w Hanoverze. Trzon zespołu stanowią założyciel grupy, gitarzysta Rudolf Schenker oraz wokalista Klaus Meine, a głównym nurtem muzycznym grupy od lat jest hard rock i heavy metal. Utworami, które zapisały się na kartach historii branży muzycznej są m.in. "Rock You Like a Hurricane", "Still Loving You", "Wind of Change" czy "Send Me an Angel".

Obecnie zespół przeżywa swoją drugą młodość, gromadząc na koncertach komplety publiczności. Po czterech latach przerwy Scorpions wracają do Polski. Zespół ponownie wystąpi w ERGO Arenie w Gdańsku (22 czerwca 2023 roku), a także w Atlas Arenie w Łodzi (10 czerwca 2023 roku).

 - Mamy wyjątkową więź z polskimi fanami. Poza tym nasz basista jest Polakiem – Paweł Mąciwoda. Jesteśmy naprawdę związani z wami i to dobry sposób, żeby podziękować za tyle lat miłości i wsparcia. Czujemy tę energię - powiedział Klaus Meine.

Scorpions – miłość, rodzina i wielkie wsparcie

Jednym z najpopularniejszych motywów tekstów piosenek Scorpions jest miłość.

- Przez te wszystkie lata dużo było seksu, miłości i rock'n'rolla. To dość oczywiste, że stojąc przed swoimi fanami, chcesz budować mosty muzyką. Ponieważ jesteśmy niemieckim zespołem, język angielski nie jest naszym ojczystym. Przez teksty i muzykę próbujemy znaleźć to porozumienie. Miłość jest ważnym przekazem – powiedział artysta.

Klaus kilka utworów miłosnych napisał dla swojej żony - Gabi Meine, którą poślubił 24 marca 1976. Kobieta była przy nim od początku muzycznej drogi, zarówno w chwilach sławy jak i momentach, w których artysta nie miał w kieszeni grosza.

- Kiedy ją poznałem, byłem muzykiem w początkującym zespole. W tamtym momencie nikt nie wiedział, jaka będzie nasza droga. To bardzo ważne, by mieć miłość i taką partnerkę u swojego boku. Gdy straciłem głos w latach 80. miałem wsparcie zespołu, ale w domu była Gabi, która dawała mi siłę i motywację do działania. Dlatego piosenki były inspirowane naszym związkiem – powiedział.

Żona nie tylko była oparciem dla artysty, ale także towarzyszką w trasach koncertowych. Gdy w 1985 roku na świecie pojawił się ich syn Christian, dołączył do podróży. Obecnie również zajmuje się muzyką.

- Syn prowadzi wytwórnię muzyczną w Berlinie. Jest powiązany z muzyką, co mnie bardzo cieszy, ale jego działka to bardziej biznesowa strona branży – dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości