Salma Hayek ponownie jako Kitty Kociłapka. "To wiele dla mnie znaczy dostać pracę dzięki mojemu głosowi"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Bianka Zalewska, Anna Tatarska
Salma Hayek wraca do „Kota w butach”
Salma Hayek wraca do „Kota w butach”Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Salma Hayek jest meksykańską aktorką, reżyserką oraz producentką filmową. Na swoim koncie ma wiele nominacji do prestiżowych nagród. W 2011 roku debiutowała w dubbingu do animacji "Kot w butach". Teraz, po latach, wraca do roli Kitty Kociłapki.

Jak powstaje film animowany?

W animacji "Kot w butach" Salmie Hayek partneruje Antonio Banderas, a całość reżyseruje Joel Crawford. W rozmowie z Anną Tatarską wyjaśnił na czym polega jego praca.

- Zaczyna się od pomysłu. W tym przypadku kotu w butach zostało ostatnie życzenie. Kolejność prac wygląda tak: najpierw powstaje scenariusz, potem rysuje się story board, wreszcie próbujemy stworzyć świat na bieżąco, sięgając do wyobraźni. To ciekawe doświadczenie, bo po otrzymaniu scenariusza wchodzimy do studia nagrań z naszymi utalentowanymi aktorami. Obserwowanie ich pozwala poznać i ożywić postaci. Dopiero później je animujemy - wyjaśnił Crawford.

Praca nad filmem to też dobranie odpowiedniego światła, w tym przypadku twórcy stworzyli bardzo bajkowy obraz. Powstanie takiej produkcji to długi proces, w który zaangażowanych jest nawet kilkaset osób.

- Reżyser nadzoruje 400 osób, a kiedy pracuje z aktorami bardzo pilnuje szczegółów, bo ten film animowany ma wyjątkowy ton. Wszystkie gwiazdy ekranu muszą go dobrze oddać i wyrazić charakter postaci w ramach fabuły - dodała Salma Hayek.

Salma Hayek o pracy w dubbingu

Salma Hayek jest niezwykle rozpoznawalną gwiazdą niemal na całym świecie. W przypadku dubbingu może podarować postaci jedynie swój głos. Jak wygląda praca nad postacią w tym przypadku?

- To interesujące psychologicznie, bo na początku swojej kariery straciłam wiele zleceń z powodu swojego brzmienia. Nikt nie chciał mojego akcentu, to wiele dla mnie znaczy dostać pracę dzięki mojemu głosowi, przez który tyle razy mnie skreślano - powiedziała aktorka.

I dodała:

- Nie oddzielam postaci od brzmienia, staję się nią. Moje ciało wypełniają emocje, rozkręca się gestykulacja. On mnie filmuje, a później próbuje to imitować przez animację. Tu nie chodzi o klepanie linijek, trzeba stać się postacią, wcielić się w nią, bo to wpływa na efekt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Bianka Zalewska, Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości