Czy te niezwykłe stworzenia istniały naprawdę? "Ród Smoka" powraca z nowym sezonem

Czy smoki naprawdę istniały?
Źródło: Dzień Dobry TVN
“Ród smoka” powraca. Kto będzie rządził? - napisy
“Ród smoka” powraca. Kto będzie rządził? - napisy
Czy smoki istniały?
Czy smoki istniały?
Gwiazda “Euforii” w krwawym habicie
Gwiazda “Euforii” w krwawym habicie
“Back to Black” - film o Amy Winehouse już w kinach
“Back to Black” - film o Amy Winehouse już w kinach
Chalamet i Butler o “Diuna: Część druga”
Chalamet i Butler o “Diuna: Część druga”
Jason Schwartzman i Adrien Brody mierzą się z kosmitami
Jason Schwartzman i Adrien Brody mierzą się z kosmitami
Penelope Cruz mierzy się z tematem eksmisji
Penelope Cruz mierzy się z tematem eksmisji
Arnold Schwarzenegger po raz pierwszy w serialu
Arnold Schwarzenegger po raz pierwszy w serialu
Anne Hathaway: bez miłości nie da się żyć
Anne Hathaway: bez miłości nie da się żyć
Braterstwo, rywalizacja i klątwa na ringu
Braterstwo, rywalizacja i klątwa na ringu
“Challengers”: Zendaya i tenisowy trójkąt miłosny
“Challengers”: Zendaya i tenisowy trójkąt miłosny
Zendaya i Florence Pugh o "Diunie": to było jak sen
Zendaya i Florence Pugh o "Diunie": to było jak sen
"Ród Smoka" to bijący rekordy popularności prequel "Gry o Tron". Akcja serialu rozgrywa się 200 lat wcześniej i zachwyci widzów epickimi bitwami, majestatycznymi smokami oraz mrocznymi intrygami w fantastycznym świecie. Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Tatarska porozmawiała z aktorkami Olivią Cook i Emmą D'Arcy o tym, czego spodziewać się po drugim sezonie. Z kolei w naszym studiu archeolożka dr Anna Jankowiak i pisarka Jaga Moder zastanawiały się, czy smoki naprawdę istniały.

Co czeka nas w serialu "Ród Smoka"?

"Ród Smoka" to niezwykle popularna produkcja i kontynuacja "Gry o Tron", której kolejny sezon niedawno miał swoją wielką premierę. Aktorki Olivia Cook i Emma D'Arcy opowiedziały, co czeka nas w nowej odsłonie show. Jak zdradziły, tematem drugiego sezonu serialu jest rodzina, która została rozdarta na pół.

- Żałoba i gniew ciekawie wpisują się w wątki podejmowane w drugim sezonie. Dla Rhaeniry jej dziedzictwo, objęcie tronu, miejsce w dynastii Targaryenów na kartach historycznych ksiąg, to wszystko w moim odczuciu przeplata się z pragnieniem bliskości z jej zmarłym ojcem - tłumaczyła Emma D'Arcy.

Pierwszy odcinek "Rodu Smoka" można oglądać od 17 czerwca na platformie Max. Kolejne odcinki będą dostępne w kolejnych tygodniach.

Czy smoki istniały?

Istnienie smoków rozpala wyobraźnię dzieci i dorosłych od dziesiątek lat. Magiczne stworzenia kojarzone z dinozaurami wydają się nie tylko fascynujące co niemal realne. Według Jagi Moder obecność smoków na Ziemi niestety nie byłoby możliwe, ponieważ stworzenia cięższe niż 20 kilogramów nie są w stanie unosić się w powietrzu.

- Połączenie dinozaurów ze smokami wywodzi się z Chin. [...] Smok jest konstruktem kulturowym. [...] Smok jest przedstawieniem naszych obaw, nadziei i jest bardzo dwuznaczny. [...] Smok kulturowo wywodzi się od węża - tłumaczyła dr Anna Jankowiak.

W Polsce znana jest legenda o Smoku Wawelskim. Opowieść wywodzi się ze starych opowieści indoeuropejskich, która z upływem lat była modyfikowana. W kulturze ten motyw wielokrotnie pojawiał się w legendach, książkach i ustnych przekazach.

- Moim ulubionym smokiem z kultury jest Smaug, bo jestem wielką fanką Tolkiena. Był inspirowany był prawdziwą legendą z germańskich wierzeń i smokiem Fafnirem. [...] Powstał przez zbrodnię, którą popełnił, bo zabił swojego ojca i został przemieniony w smoka. W germańskich legendach to jest nadal wąż. Średniowiecze zmieniło przedstawianie smoków - dodała dr Anna Jankowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości