Rafał Collins zdradza tajniki sukcesu. Napisał książkę. "Czy opowieść jest szczera?"

Rafał Collins, okładka książki "Odjazdowe Życie Braci Collins"
Rafał Collins wydał książkę
Źródło: Michał Woźniak/East News, materiał promocyjny
8 lipca swoją premierę ma książka "Odjazdowe życie braci Collins" autorstwa Rafała Collinsa. To kolejna część wydanej wcześniej autobiografii o nieco przewrotnym tytule "(nie)Odjazdowe życie braci Collins", która uzyskała status bestsellera. - Nałożyło to na mnie pewnego rodzaju presję napisania drugiej - równie dobrej lub chociaż porównywalnej. Cholernie trudne zadanie, ale mam nadzieję, że się udało - zaznacza autor.

Rafał i Grzegorz Collins to przedsiębiorcy oraz działacze społeczni, którzy próbują na swoim przykładzie pokazać, że każdy człowiek, również ten niepochodzący z majętnej rodziny, może odnieść biznesowy sukces. Bracia, gdy mieli zaledwie naście lat, wyjechali z Polski do Londynu, gdzie pracowali na stanowiskach pomocników kuchennych i budowlanych. Za granicą założyli własną firmę motoryzacyjną i nawiązywali kontakty z kontrahentami, co zaowocowało nie tylko stabilizacją finansową, ale również popularnością. W 2016 roku rozpoczęli współpracę z TVN Turbo i wydali pięć sezonów programu "Odjazdowe bryki braci Collins". Dziś prowadzą także działalność charytatywną.

Sylwia Bomba i Greg Collins
Wspólna misja Sylwii Bomby i Grega Collinsa
Źródło: Dzień Dobry TVN

"Odjazdowe życie braci Collins" - premiera

Książka "Odjazdowe życie braci Collins", która wchodzi na rynek wydawniczy 8 lipca, jest kontynuacją pierwszej części opowieści o perypetiach popularnego rodzeństwa. Wcześniejsza edycja opublikowana pod tytułem "(nie)Odjazdowe życie braci Collins" zdobyła duże uznanie wśród czytelników. Świadczy o tym chociażby fakt, że uzyskała status bestsellera i uplasowała się na szczycie sprzedaży w salonach Empik.

Jak czytamy w notce wydawniczej, "pierwsza część poświęcona była perypetiom braci Collins od wczesnego dzieciństwa do pierwszych kroków w biznesie i show-biznesie, druga książka zaś opowiada o tym, jak w  biznesie się odnaleźć". Jakie wątki zostały w niej poruszone? Nie brakuje opowieści o współpracy z Tomaszem Komendą, spółce założonej z Robertem Lewandowskim oraz o utworzeniu marki luksusowych zegarków, którymi zainteresowani są m.in.: papież Franciszek, Al Pacino czy Michael J. Fox.

Rafał Collins o drugiej książce

Autorem "Odjazdowego życia braci Collins" jest młodszy z rodzeństwa - Rafał Collins. Promując książkę w mediach społecznościowych, przedsiębiorca przyznał, że długo zwlekał, by pokazać ją światu. Jak wyjaśnił, na przestrzeni miesięcy musiał dokonać poprawek.

- Ta książka miała się ukazać ponad rok temu, jednak nie czułem, że jest gotowa. Książka nie powinna być długa, a treściwa, a autor powinien czuć, że dał z siebie dwieście procent. I dopiero teraz tak jest. Pierwsza publikacja spod mojej ręki została przez was bardzo dobrze odebrana, została bestsellerem - dziękuję! Nałożyło to na mnie pewnego rodzaju presję napisania drugiej - równie dobrej lub chociaż porównywalnej. Cholernie trudne zadanie, ale mam nadzieję, że się udało - zaznaczył na Instagramie.

Rafał Collins dodał, że nie czuje się "guru biznesu" i stroni od coachingu, jednak jest przekonany, że pozycja jego autorstwa pomoże wielu ludziom obrać drogę życiową i zrozumieć, że każdy może odnieść sukces.

- Czy opowieść jest szczera? Do bólu. Kto czytał pierwszą książkę, ten wie. Udział w Ameryce Express, AL Pacino w zegarku mojej marki, spotkanie z papieżem Franciszkiem, produkcja programu w Ameryce, dostanie się na Uniwersytet Oksfordzki, przeprawa przez Indie czy bycie szantażowanym - to wszystko znajdziecie tutaj w pigułce - czytamy we wpisie autora.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News, materiał promocyjny

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla