Gwiazdy

Zwycięzca "Top Model" o cieniach kariery. "Pojawiały się opinie, że jestem z bogatej rodziny, albo mam sponsora"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Radek Pestka świętuje swój sukces - model wypuścił na rynek własną kolekcję biżuterii. Choć od dawna znany jest w mediach, teraz ma swój nowy początek. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradził, jak wyglądały kulisy jego kariery. Nie zawsze było kolorowo.

Radek Pestka z własną kolekcją biżuterii

Radek Pestka od kilku lat aktywnie działa w świecie mody. Bloger wygrał 5. edycję "Top Model", stając się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiego modelingu. Początkowo, po jego zwycięstwie rozczarowania nie kryli Joanna Krupa i Michał Piróg. Sugerowali wówczas, że model nie wykorzystał swojej szansy. Dzisiaj rzeczywistość wydaje się być nieco inna - Pestka zajął się projektowaniem biżuterii sygnowanej własnym nazwiskiem.

- Zaistniałem w tym świecie dzięki "Top Model" i mogłem wejść do świata show-biznesu tak, żeby zobaczyć go od podszewki. Zawsze jednak chciałem mieć coś swojego - przyznał model.

Biżuteria Radka Pestki także dla mężczyzn

Kamienie wykorzystane w biżuterii, czarny turmalin oraz onyks to naturalne minerały, które mają za zadanie stanowić ochronną tarczę przed negatywną energią oraz pogłębiać poczucie kontroli nad swoim życiem i wyborami. Projekty Radka są wyrafinowane, uwodzicielskie i odważne, ale świetnie sprawdzą się zarówno w damskich, jak i męskich stylizacjach. W zamyśle marki, ma je czynić jeszcze bardziej pożądanymi. 

- Zawsze interesowałem się zodiakiem i całą otoczką astralną. Pomyślałem, że propozycja zrobienia własnej kolekcji biżuterii, której głównym założeniem są minerały, to strzał w 10. W każdym egzemplarzu jest onyx albo turmalin. Biżuteria została poddana procesowi oksydacji, żeby nadać jej klimatu vintage. Dodatkowo kółeczka symbolizują karmę - mówił model.

Radek Pestka wyszedł także naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn. Coraz więcej panów stawia na biżuteryjne dodatki.

- Zauważyliśmy, że nie ma  na rynku męskiej biżuterii, która jest sensualna. Dlatego proponujemy coś nowego. Wszystko robione jest w Polsce i to ręcznie, u polskich rzemieślników. Byłem przy całym procesie produkcji. Ta kolekcja to coś, z czym się utożsamiam - tłumaczył autor kolekcji.

- Nie chcę świecić twarzą, tylko mieć jakiś realny, faktyczny wpływ na modę, skoro byłem w programie, który zajmuje się modą. Magda Frąckowiek też jest modelką i stworzyła swoją kolekcję biżuterii. To mi też pokazało, że to fajny kierunek - dodał.

Życiowy przełom w życiu Radka Pestki

Za stworzeniem własnej kolekcji stoi nie tylko chęć wyrazu artystycznego. Radek Pestka około rok temu rozstał się ze swoim partnerem. Początkowo źle znosił rozstanie, co okazało się impulsem do tworzenia nowych rzeczy.

- Byłem z moim byłym chłopakiem, Romkiem, 4,5 roku. Jednak z różnych przyczyn prywatnych nasze priorytety się zmieniły. Lockdown i kwarantanna nie wpłynęły na nas dobrze. Po rozstaniu nie mieliśmy kontaktu przez kilka miesięcy, a teraz rozmawiamy ze sobą codziennie. Od kiedy nie jesteśmy razem, o wiele lepiej się ze sobą dogadujemy. Rozstanie też było impulsem, żeby zrobić coś nowego, zająłem czymś głowę. Przelałem swoją frustrację i złość na coś, z czego jestem dumny - zwierzył się zwycięzca 5. edycji "Top Model".

Radek Pestka o pracy na własny sukces

Nie każdy wiedział, że życie Radka Pestki nie zawsze kręciło się wokół czerwonych dywanów i blichtru. Jego trudna sytuacja materialna i życiowa wiązała się z problemami w domu rodzinnym. W wieku 18 lat musiał przerwać naukę ze względów prywatnych. Do dzisiaj jednak słyszy, że jego sukces jest dziełem przypadku czy kontaktów.

- Często pojawiały się opinie, że jestem z bogatej rodziny, albo mam sponsora. Ale prawda jest taka, że pracowałem na wszystko sam. I cieszę się, że to się podoba. Ludzie kupują teraz moją biżuterię i to ogromna satysfakcja. Wiele osób frustruje się, że niczego nie osiągnie. Jestem przykładem na to, że trzeba zagryźć zęby

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online/Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości