Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wyróżnieni za pomoc innym. "Wspaniały znak i docenienie"

20231111-DDTVN-82
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wyróżnieni za swoją pomoc innym
Wyróżnieni za swoją pomoc innym
"Matki na granicę", kobiety z całej Polski ruszają na pomoc uchodźcom
"Matki na granicę", kobiety z całej Polski ruszają na pomoc uchodźcom
Ciepłe góralskie skarpety dla zmarzniętych uchodźców
Ciepłe góralskie skarpety dla zmarzniętych uchodźców
Uchodźcy z Kabulu w opolskiej wsi
Uchodźcy z Kabulu w opolskiej wsi
Jak wygląda sytuacja uchodźców na granicy?
Jak wygląda sytuacja uchodźców na granicy?
Dzieci uchodźcy odesłane na granice
Dzieci uchodźcy odesłane na granice
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wyróżnieni za pomoc innym. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył im prezydent Andrzej Duda, a otrzymali go za wybitne zasługi w działalności filantropijnej i charytatywnej w Polsce i w Ukrainie.

Wyróżnieni za pomoc innym

Dziennikarka Omenaa Mensah i przedsiębiorca Rafał Brzoska zostali uhonorowani Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności filantropijnej i charytatywnej w Polsce i w Ukrainie. W studiu Dzień Dobry TVN nagrodzone małżeństwo opowiedziało o tym, jak ważne jest to dla nich wyróżnienie.

- Jest wspaniałe, ja to traktuję jako wyróżnienie za całokształt pracy, którą wykonujemy każdego dnia. Jest to wielka radość, tym bardziej w czasach, w których bardzo źle dzieje się na świecie. Dla nas to po prostu wspaniały znak i docenienie - tłumaczyła dziennikarka i filantropka, Omenaa Mensah.

Pomoc dla Ukrainy

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska bardzo zaangażowali się w pomoc dla obywateli Ukrainy. Dzięki ich zaangażowaniu, wysłano do Charkowa 34 wagony żywności, leków i innych środków pierwszej pomocy. - Wybuch wojny spowodował, że polski biznes, moi koledzy i koleżanki z wszystkich organizacji - włączyliśmy się wspólnie do tego, żeby zrobić coś, co możemy zrobić, bo nas na to stać - powiedział przedsiębiorca.

- To był taki zryw, który był absolutnie spontaniczny i spowodował, że mam wielką nadzieję, środowisko biznesowe rzeczywiście zmienia się z tego złego wizerunku biznesu, który tylko zarabia pieniądze, w biznes, który zaczyna pomagać, w biznes odpowiedzialny społecznie, zaczynający dzielić się tym, co wypracował - dodał.

Komu jeszcze pomagają Omenaa i Rafał? Zobacz całą rozmowę w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości