Gwiazdy

Najlepsze filmy o UFO. "Temat życia pozaziemskiego fascynuje nas od wieków"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Najlepsze filmy o UFO

21 stycznia tego roku minęły 63 lata od domniemanej katastrofy UFO w Gdyni. Tajemnicza ognista kula wpadła do basenu portowego, a jej zagadka do dziś nie została rozwiązana. Na fali tej rocznicy w naszym studiu zjawiła się Anna Wendzikowska, która opowiedziała o najlepszych filmach dotyczących życia pozaziemskiego.

- Niezaprzeczalnie temat życia pozaziemskiego fascynuje nas od wieków i to się też przekłada na to, co się dzieje w kinie. Tematy życia pozaziemskiego, ufo, kosmitów, pojawiają się w wielu filmach od różnych stron - stwierdziła Anna Wendzikowska w Dzień Dobry TVN.

"E.T."

To najbardziej klasyczny film o przybyszach z kosmosu w reżyserii Stevena Spielberga. Miał premierę podczas festiwalu w Cannes w 1982 roku. Opowiada o przybyszu z kosmosu, który jest dobry i uroczy. Główny bohater, czyli chłopiec o imieniu Elliot, który bardzo przeżywa rozwód rodziców zaprzyjaźnia się z nim i próbuje mu pomóc w powrocie do domu. Wiadomo, że koncept produkcji powstał bazując na wymyślonym przyjacielu Setevena Spielberga z okresu, kiedy to jego rodzice się rozwodzili. Obraz ten zdobył Oscary za najlepsze efekty specjalne i najlepszą muzykę.

"Dzień Niepodległości"

To film z 1996 roku w reżyserii Rolanda Emmericha, który zdobył Oscara za efekty specjalne. W tej produkcji kosmici są wrogo nastawieni i atakują Ziemię, by przejąć kontrolę nad jej zasobami. Statki kosmiczne atakują największe ziemskie metropolie, a działania wszystkich bohaterów skupiają się na zniszczeniu agresywnych przybyszów. W rolach głównych Jeff Goldblum, Bill Pulmam, a także Will Smith.

"Faceci w czerni"

Ta produkcja stała się elementem popkultury. Opowiada o tym, że kosmici są wśród nas, a na Ziemi działa specjalna agencja, która ma za zadanie sprawić, żeby żaden człowiek nie dowiedział się o ich istnieniu. Film spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków i był finansowym hitem. Z tego powodu potem powstały trzy kolejne części. Co ciekawe, Will Smith początkowo odrzucił rolę w tym filmie, jednak Steven Spielberg (który był producentem) spotkał się z nim, żeby go przekonać, że to zła decyzja.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości