Gwiazdy

Martin Harris - Polak, który zagrał w "Stranger Things". Jak wygląda jego amerykański sen?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Anna Wendzikowska, Michał Malinowski
Jedyny Polak w „Stranger Things”
Jedyny Polak w „Stranger Things” Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Marcin Harasimowicz do 30. roku życia spełniał się jako dziennikarz sportowy. Postanowił jednak odmienić swoje życie i zająć się aktorstwem. Rzucił pracę w Polsce i wyjechał do Los Angeles, gdzie z powodzeniem radzi sobie na tamtejszym rynku filmowym. Jest jedynym Polakiem, który dostał rolę w hitowym serialu "Stranger Things".

Martin Harris - polski aktor w Los Angeles

Marcin Harasimowicz, działający w Stanach Zjednoczonych pod pseudonimem Martin Harris, od wielu lat starał się o to, by dostać angaż w jednej z topowych amerykańskich produkcji. Brał udział w castingach do pierwszoplanowych ról, jednak nie wygrał żadnego z nich. Mimo tego został zauważony przez producentów "Stranger Things", którzy dali mu szansę, by wystąpił w trzech odcinkach popularnego serialu.

- To był długi proces w moim przypadku, bo ja nagrywałem castingi przez 4 lata do różnych ról. (...) Widocznie im się spodobałem i uznali, że warto mnie ściągnąć i dać rolę w tym serialu. Więc myślę, że to było tak, że nagrywałem castingi do takich większych rosyjskich postaci, te role przypadły aktorom z nazwiskiem, a mi dali mniejszą rolę, ale jednak w trzech odcinkach. Niesamowite przeżycie - ocenia w rozmowie z Anną Wendzikowską.

To koniec ery Hollywood? W branży filmowej królują inne lokalizacje

Martin Harris krok po kroku spełnia swoje aktorskie marzenia. Jeździ niemal po całych Stanach Zjednoczonych, byle skorzystać z nadarzających się okazji. Tuż przed wywiadem udzielanym Dzień Dobry TVN wrócił do Los Angeles z Nowego Jorku. "Stranger Things" nagrywał natomiast w Atlancie.

- Atlanta staje się, jak to ludzie mówią, takim Hollywood Południa. Powstają nowe studia. Dużo się przenosi seriali. Mają dobrą infrastrukturę, a po drugie mają 40% dodatkowej ulgi. (...) Ale ona [era Hollywood - przyp. red.] nigdy się nie skończy, bo tutaj są te wszystkie studia, gdzie się robi całą postprodukcję - tłumaczy aktor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Anna Wendzikowska, Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości