Blanka Lipińska do Łukasza Jemioła: "Życzę ci, żebyś nadal spał w formalinie"

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Łukasz Jemioł: „Czterdziestka to nowa trzydziestka”
Łukasz Jemioł: „Czterdziestka to nowa trzydziestka” Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Łukasz Jemioł jest jednym z najpopularniejszych polskich projektantów. Działa w branży już 18 lat. A jak wyglądały początki jego kariery? O tym - z okazji 40. urodzin - opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Łukasz Jemioł ulubieniec gwiazd

Łukasz Jemioł szerszej publiczności dał się poznać dzięki streetwearowym projektom m.in. bluz i T-shirtów z chwytliwymi sloganami. Od lat współpracuje z polskimi gwiazdami, tworząc dla nich wyjątkowe kreacje. A jak rozpoczęła się jego przygoda z modą? Bardzo niewinnie i zupełnie przypadkowo.

- W 1989 roku dostałem od wujka farby. Poczułem, że fajnie byłoby być częścią takiej artystycznej społeczności. Moda przyszła późno. Jestem niecierpliwy, czekając na efekt finalny, więc się tym zająłem - opowiadał projektant w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Łukasz Jemioł kończy 40 lat

Łukasz Jemioł znany jest ze swojego kunsztu i wypracowywanego latami stylu. Jego projekty cieszą się olbrzymią popularnością. Co ciekawe, rodzice widzieli dla niego inną ścieżkę kariery. - Ojciec ciągle mówi, żebym był kucharzem. Dobrze gotuję i lubię to robić, ale rzadko się to dzieje - wyjawił projektant.

Choć twórca mody kończy 40 lat, dla mamy i taty dalej jest dzieckiem. Ma z nimi bardzo dobre relacje. - To przełomowa data, ale nie czuję kryzysu w związku z tym. Jestem bardziej rozsądny. 40 to nowa 30 dla mnie. (...) Kiedyś dusiłem się w Radomiu, dziś duszę się w Warszawie. Mam w życiu ochotę na nowe rozdziały i otwarcia - przynał Łukasz Jemioł.

A czego życzą mu przyjaciele? - Życzę ci, żebyś nadal spał w formalinie. Życzę zdrowia, nieustającej miłości. I życzę ci, żeby wena cię nie opuszczała - mówiła Blanka Lipińska. - Żebyś został do końca świata tym młodym obiecującym projektantem - dodała Małgorzata Socha.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości