Kulturalne O!Lśnienia. Anja Rubik odebrała nagrodę specjalną. "To jest wspaniałe uczucie"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Kulturalne O!lśnienia
Kulturalne O!lśnienia Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Za nami gala "O!Lśnienia" 2023. Internauci zdecydowali o tym, kto wytycza trendy w polskiej kulturze. Wśród wyróżnionych gwiazd znalazła się m.in. Anja Rubik. Modelka otrzymała nagrodę specjalną Vogue.

Gala O!Lśnienia 2023

3 marca odbyła się gala plebiscytu "O!Lśnienia" 2023. To internauci zadecydowali o tym, kto rządzi w polskiej kulturze. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Marek Napiórkowski, Monika Brodka czy 1988 (Przemysław Jankowiak). Wielkimi zwycięzcami tego plebiscytu są przede wszystkim reżyser Jan Holoubek i aktorka Agnieszka Żulewska.

- Zgarnęli nagrodę zarówno za serial, jak i nagrodę główną - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN reporterka Gabi Drzewiecka.

"Wielka woda" opowiada o wydarzeniach z lipca 1997 roku, gdy Wrocław nawiedziła tzw. powódź tysiąclecia. Postać grana przez aktorkę była niezwykle ważną częścią serialu ze względu na kontekst kobiet, które walczyły o swoje.

- Cały czas musimy przecierać szlaki. Oczywiście jesteśmy w nowej rzeczywistości, ona daje nam więcej możliwości [...] - opowiadała Agnieszka w rozmowie z naszą reporterką. - Cieszę się, że jesteśmy w takim świecie, który powoli na naszych oczach się zmienia, powoli, ale się zmienia - dodała.

Laureaci nagrody "O!Lśnienia"

O!Lśnieniem w kategorii "Film" okazał się współprodukowany przez HBO MAX "Film balkonowy". Nagrodę w zastępstwie za Pawła Łozińskiego odebrała jego żona Agnieszka Mankiewicz. Wyróżnienie "Ambasadora kultury" otrzymał reżyser Jerzy Skolimowski, a laur w kategorii "Muzyka popularna" trafił w ręce Moniki Brodki i 1988, czyli Przemysława Jankowiaka.

Patryk Pufelski otrzymał statuetkę za książkę "Pawilon małych ssaków", a nagroda specjalna Vogue powędrowała do założycielki fundacji SEXED.PL Anji Rubik. - To jest wspaniałe uczucie, więcej osób podchodzi do mnie w tej chwili dziękując za SEXED czy nasze działania, niż za cokolwiek związanego ze światem mody i to jest dla mnie cudowne - podsumowała gwiazda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości