Nadia Tereszkiewicz jest wschodzącą gwiazdą francuskiego kina. "To jest dla mnie ogromna szansa"

Autor:
Justyna
Piąsta
Francuska aktorka z polskimi korzeniami
Francuska aktorka z polskimi korzeniami Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Nadia Tereszkiewicz w tym roku otrzymała Cezara za rolę w filmie "Forever Young". Najnowsza produkcja z jej udziałem pt. "Moja zbrodnia" wejdzie do kin 4 sierpnia. Młoda aktorka, która zdobywa coraz większą popularność we Francji, opowiedziała w Dzień Dobry TVN o dotychczasowych osiągnięciach.

Kim jest Nadia Tereszkiewicz?

Nadia Tereszkiewicz urodziła w 1996 r. w Wersalu. Jej mama jest Finką, a ojciec ma polskie korzenie. Młoda gwiazda po raz pierwszy przyjechała do naszego kraju.

- Jeszcze nie byłam w Polsce i strasznie się cieszę, że wreszcie mam taką okazję. Jutro mam zamiar poprzechadzać się po mieście - powiedziała Nadia.

Tereszkiewicz zagrała we francuskiej komedii kryminalnej "Moja zbrodnia" w reżyserii Françoisa Ozona. Światowa premiera produkcji odbyła się w lutym tego roku, a w naszym kraju film trafi do kin w sierpniu. Jak Nadia wspomina pracę na planie ze słynnym reżyserem?

- On ma prawdziwą pasję do kina. Za każdym razem, kiedy zajmuje się jakimś filmem, to w nowy sposób opowiada jakąś historię. Tutaj mamy komedię i jego poziom skupienia na szczególe, a jednocześnie ogromna radość, którą czerpie z reżyserowania, są niesamowite - podkreśliła artystka.

Kariera Nadii Tereszkiewicz

Nadia przez wiele lat trenowała taniec. Uczęszczała do szkoły tańca założonej przez primabalerinę Rosellę Hightower w Cannes, a także do Narodowej Szkoły Baletowej w Kanadzie. Doświadczenie, które zdobyła, ma duży wpływ na jej grę aktorską.

- Może tutaj chodzi o to, że instynktownie jestem osobą, która czuje ciało. Czasami tak jest, prawda, że o czymś myślimy, ale ciało mówi nam coś innego. I dobrze jest odkrywać swoją kobiecość poprzez ciało. (...) To się przekłada na aktorstwo - przyznała.

Tereszkiewicz jest uznawana za objawienie francuskiego kina. W tym roku zdobyła Cezara, francuską nagrodę filmową, w kategorii Najbardziej obiecująca aktorka za rolę w filmie "Forever Young". Cieszy się zainteresowaniem mediów, min. wywiad z nią ukazał się w "Le Figaro".

- Faktycznie dostaję propozycje występowania w świetnych filmach, poznaję fantastycznych ludzi. (...) Dzięki temu, że występuję w filmach, mogę podróżować, poznawać ludzi z całego świata. To jest wspaniałe, że kino przekracza granice. Kino jest na całym świecie i to jest dla mnie ogromna szansa. Ja jestem Europejką. Nawet nie tyle Francuską, co Europejką.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości