Córka Polańskiego zagra w filmie. "The Partisan" przedstawia nieznane losy Krystyny Skarbek

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
tvn24.pl
Morgane Polański w Polsce
Morgane Polański w Polsce
wideo 2/14

Morgane Polański to trzydziestoletnia córka Romana Polańskiego, która poszła w artystyczne ślady swoich słynnych rodziców. Aktorka zagrała główną rolę w filmie "The Partisan", nad którymi prace właśnie dobiegły końca. Produkcja przedstawi losy słynnej agentki brytyjskiego wywiadu – Krystyny Skarbek.

Morgane Polański w filmie o polskiej agentce

Moargane Polański to córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner. 30-latka od najmłodszych lat związana jest ze światem kina – swój debiut zaliczyła na planie "Pianisty" w 2002 roku. Później Morgane pojawiała się w takich filmach jak "Olivier Twist", "Autor Widmo" oraz w serialu "Wikingowie". Artystka nigdy nie kryła, że dzieciństwo spędziła na planach filmowych swojego ojca, które od zawsze były dla niej fascynujące.

Jak podało TVN24, 30-latka właśnie zakończyła pracę na planie filmu pod tytułem "The Partisan". Polsko-brytyjska produkcja przedstawi historię słynnej polskiej agentki, która działała w służbach wywiadowczych podczas II wojny światowej. U boku Morgane Polański pojawi się m.in. Agata Kulesza, Piotr Adamczyk, Malcolm McDowell oraz Ingvar Sigurdsson.

- Krystyna Skarbek była niesamowitą postacią, była Jamesem Bondem, i być może przyszedł czas na film o żeńskim Jamesie Bondzie – stwierdził reżyser filmu, James Marquand.

Nieznana historia agentki Krystyny Skarbek

Krystyna Skarbek była nazywana "ulubioną agentką" Winstona Churchilla. Działaczka urodziła się 1 maja 1908 roku w Warszawie. Na początku II wojny światowej, gdy przebywała w Anglii, zgłosiła się do służby w agencji wywiadu SOE. Pod pseudonimem Christine Granville działała na Węgrzech, skąd podróżowała jako kurierka tatrzańska do Polski. Jej działalność wywiadowcza nieraz była nazywana brawurową czy fantazyjną, a informacje, które przekazywała, miały pomóc Churchillowi w uściśleniu przewidywanego terminu niemieckiej inwazji na ZSRR.

 Po wojnie Krystyna Skarbek miała problem ze znalezieniem pracy w Wielkiej Brytanii, dlatego zarabiała na życie m.in. jako pokojówka, telefonistka i stewardessa na statkach pasażerskich. W tamtym czasie poznała Iana Fleminga, z którym wdała się w romans. Według niektórych źródeł Krystyna Skarbek miała być inspiracją do stworzenia postaci Vesper Lynd z powieści "Casino Royal", którą w 1953 roku wydał Fleming.

Po zakończonym romansie, Polka zaczęła pracę na statku, gdzie poznała stewarda Dennisa Muldoweya. 34-latka odrzuciła jego oświadczyny, a on - w akcie rozpaczy zadał jej cios nożem. Krystyna Skabek zmarła 15 czerwca 1952 roku.

Więcej informacji na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: David M. Benett / Contributor/Getty Images

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości