Gwiazdy

Leszek Możdżer o premierze nowej płyty: "Byłem mocno stremowany"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Leszek Możdżer łączy style i kultury
Dzień Dobry TVNLeszek Możdżer łączy style i kultury

Wyjątkowa współpraca Leszka Możdżera z zagranicznymi artystami zaowocowała wydaniem nowego albumu, przyciągającego uwagę wymownym tytułem. Koncertowa premiera płyty "Just ignore it" odbyła się w warszawskim Teatrze Wielkim. Wspomnieniami z tego niezwykłego wydarzenia muzyk podzielił się w Dzień Dobry TVN.

Premiera nowej płyty Leszka Możdżera

Leszek Możdżer nieustannie realizuje nowe projekty, które cieszą się uznaniem niemałej rzeszy odbiorców. Pianista zdecydował się podjąć współpracę z zagranicznymi artystami, dzięki czemu udało mu się stworzyć niezastąpiony muzyczny skład. Razem ze szwedzkim basistą Larsem Danielssonem oraz perkusistą z Izraela Zoharem Fresco utworzył trio "Dream Team".

Koncertowa premiera nowej płyty wyjątkowej formacji odbyła się podczas niezwykłego występu w Teatrze Wielkim. Leszek Możdżer pojawił się na scenie po długiej przerwie, dlatego to wyjątkowe przedsięwzięcie miało dla niego szczególne znaczenie.

Przyznam szczerze, że byłem mocno stremowany, jednak trema przed koncertem jest potrzebna każdemu artyście po to, by wytworzyć tę chemię, którą później zużywa na scenie

- zauważył muzyk. Dodał też, że stres związany z występem wiąże się w jego opinii z autentycznym poczuciem strachu. Artyści przeważnie wierzą, że się boją, choć tak naprawdę stanowi to wyłącznie element ważnego przygotowania do koncertu.

"Just ignore it" - album formacji Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque

Nowa płyta Leszka Możdżera o wymownym tytule "Just ignore it" ma szansę spotkać się z uznaniem nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Skomponowane do niej utwory zostały nagrane w Holandii już w 2019 roku.

Ten tytuł ma wiele znaczeń. Wydaje mi się, że każdy może je do siebie dopasować

- ocenił muzyk. Jego zdaniem wydawnictwo można umieścić na pograniczu muzyki jazzowej i klasycznej, dlatego z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tych gatunków. Trasa koncertowa związana z promocją albumu nie jest jeszcze do końca zaplanowana, jednak artysta nie ukrywa, że bardzo zależy mu na realizacji tego pomysłu.

Leszek Możdżer skończył niedawno 50 lat. W swoim bogatym dorobku ma już ponad 100 płyt, kilka Fryderyków oraz inne, równie prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Wszystko wskazuje na to, że światowej klasy pianista nie zamierza zwalniać tempa, a jego najnowsze dzieło jest tego najlepszym przykładem.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości