Leszek Możdżer

  Leszek Możdżer

  W 2016 roku Wrocław będzie Europejska Stolica Kultury. Z kamera Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy jak przebiegają miejskie przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Przedsmak tego co wydarzy się we Wrocławiu za rok, będzie można poczuć już między 19 a 21 czerwca, podczas "Weekendu pełnego kultury"! Zapraszamy w imieniu Wrocławia! :)

  Podczas gali rozdania Fryderyków zapytaliśmy polskich wokalistów o utwory i światowej sławy gwiazdy, które znacząco wpłynęły na ich życie. Na kim największe wrażenie wywarł Bob Marley, a na kim Kylie Minogue? Kto był wzorem dla Artura Rojka, Wojtka Łozowskiego czy Leszka Możdżera?

  Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych kompozytorów i jazzmanów w Polsce, jeśli nie na świecie. Zawsze nagradzany owacjami na stojąco. Najznakomitszy interpretator muzyki Krzysztofa Komedy. Z Leszkiem Możdżerem spotkała się Katarzyna Olubińska.

  Jak wygląda życie muzyka i gdzie czuje się "jak w domu" Leszek Możdżer? Katarzyna Olubińska, z kamerą Dzień Dobry TVN, odwiedziła wrocławskie mieszkanie-studio nagrań kompozytora. Czy artysta dał się namówić na mini-koncert dla naszych widzów? ;)

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał się z Leszkiem Możdżerem. Razem spacerowali po wybrzeżu w Sopocie. Muzyk wyruszył właśnie w nową trasę koncertową promującą nową płytę. W rodzinnych stronach opowiedział o sposobach na relaks, swoim trybie życia, o przyjaźni z Walterem Norrisem i o koncercie na dwa fortepiany.

  Debiutant Tomek Wasilewski zaprosił do współpracy przyjaciół i znajomych. Tak powstał obraz, o którym Hollywood Reporter napisał: „Ten film to jak striptiz w zwolnionym tempie”. W filmie zagrała Katarzyna Herman, a muzykę napisał Leszek Możdżer. I do tego wszyscy zrobili to za darmo. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN oboje próbowali wyjaśnić to niecodzienne społeczne zjawisko.

  Współpracował z Leszkiem Możdżerem i Marylą Rodowicz. Założył własny zespół Uniatowski Project. Teraz pracuje nad nową płytą. W studiu Dzień Dobry TVN wykonał nostalgiczny utwór "Stay"

  Leszek Możdżer odebrał podwójną platynę. Nasza reporterka Katarzyna Olubińska zapytała kompozytora, czy posiada jakieś słabości i jakie są jego ulubione gadżety? Pokazaliśmy także fragmenty nowego teledysku Kasi Nosowskiej. Czy wąż na planie klipu był jadowity? Katarzyna Olubińska zapytała Magdę Gessler o jej nowy dom w Kanadzie. Czy znana restauratorka już się urządziła?

  Podczas „Sacrum Profanum” dokonał rzeczy niemożliwej. Zagrał samodzielnie utwór Steve'a Reicha napisany dla dwóch pianistów. Aby sprostać temu wyzwaniu, musiał ćwiczyć… na siłowni. W studiu Dzień Dobry TVN naszym gościem był Leszek Możdżer, wybitny polski pianista i kompozytor. Niezwykle zapracowany muzyk zdradził nam swoje plany na najbliższą przyszłość.