Gwiazdy

Dua Lipa otrzymała obywatelstwo Albanii. "To wielka radość, nie do opisania"

Gwiazdy

Autor:
pb//mm/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Dua Lipa

Piosenkarka Dua Lipa otrzymała w niedzielę (27 listopada) obywatelstwo Albanii. Prezydent Bajram Begaj podkreślił, że w ten sposób pragnie uhonorować artystkę za rozsławienie kraju na arenie międzynarodowej. W trakcie uroczystości zorganizowanej w miejskim ratuszu w Tiranie gwiazda muzyki pop podpisała wniosek o wydanie dowodu tożsamości i paszportu.

Dua Lipa z albańskim obywatelstwem

Dua Lipa urodziła się w Londynie, jednak ma kosowsko-albańskie korzenie. Jak czytamy na tvn24.pl, rodzice artystki są albańskimi imigrantami pochodzącymi z Kosowa, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie w latach 90. XX wieku. W przededniu 110. święta niepodległości Albanii światowej sławy piosenkarka gościła w miejskim ratuszu w Tiranie, gdzie złożyła uroczystą przysięgę jako nowa obywatelka kraju.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

- Będę Albanką również w dokumentach. To wielka radość, nie do opisania - przyznała gwiazda, dziękując prezydentowi Albanii za zaszczyt.

Dua Lipa uhonorowana przez prezydenta Albanii

Uznanej piosenkarce wykonano zdjęcie i pobrano odcisk palca. Poproszono ja także o podpisanie wniosku o wydanie dowodu tożsamości i paszportu. Prezydent Bajram Begaj podkreślił, że to gest podzięki za "rozsławienie Albańczyków na całym świecie". 

- Cieszę się, że mogłem dać jedynej w swoim rodzaju Dua Lipie odznaczenie albańskiego obywatelstwa. Swoją światową karierą i zaangażowaniem w ważne społeczne tematy sprawiła, że jesteśmy dumni - napisał przywódca na Twitterze.

Gwiazda muzyki pop także nawiązała do wydarzenia w mediach społecznościowych. Na jej instagramowym profilu pojawił się wpis opatrzony zdjęciami z ratusza w Tiranie.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:pb//mm/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Steve Granitz/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości