Brad Pitt kończy 60 lat. Jak rozpoczęła się kariera jednego z najprzystojniejszych aktorów?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Show-biznes w pigułce
Show-biznes w pigułce
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Brad Pitt to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich gwiazd. Akor zagrał w kultowych produkcjach, a o jego życiu zawodowym i prywatnym pisały media na całym świecie. 18 grudnia 2023 r. aktor skończył 60 lat. Z okazji okrągłego jubileuszu wspominamy najważniejsze momenty w jego karierze.

Brad Pitt – kariera i życie osobiste

Brad Pitt, a właściwie William Bradley Pitt urodził się w 1963 r. w Shawnee w stanie Oklahoma. W latach 1982–1986 studiował dziennikarstwo. Dwa tygodnie przed otrzymaniem dyplomu zmienił jednak swoje plany zawodowe i wyjechał do Los Angeles, by spróbować swoich sił w aktorstwie.

- Zawsze ciągnęło go do artystycznego świata, studiował dziennikarstwo. Myślał o grafice, ale trafił do studia aktorskiego. Dzięki jego urodzie zaczął grać w operach mydlanych i producenci zaczęli zwracać na niego uwagę – powiedziała Magda Bober.

Rozpoznawalność zdobył dopiero w 1991 roku, kiedy zagrał uwodzicielskiego autostopowicza J.D. w filmie "Thelma i Louise".

- Brad zaczął wybierać nieoczywiste role. Nie bał się być brzydki czy śmieszny. Dzisiaj jest nie tylko aktorem, ale i producentem filmowym – dodała.

Interesujące jest także prywatne życie gwiazdora. Przystojny aktor spotykał się z wieloma kobietami. Ostatecznie jego serce w 1998 r. skradła Jennifer Aniston, którą poślubił 29 lipca 2000 r. Niestety pięć lat później para zdecydowała się na rozwód. Jego przyczyną miał być romans Pitta z Angeliną Jolie, którą poznał podczas kręcenia filmu "Pan i pani Smith". Ostatecznie aktor związał się z koleżanką z planu.

- Mieli 6 dzieci razem, w tym trójkę adoptowanych. Podobno Brad miał problemy z alkoholem, nawet stosował przemoc, Angelina się tego wystraszyła i stwierdziła, że nie może mieć z nim kontaktu – powiedziała dziennikarka.

Brad Pitt świętuje 60. urodziny

Choć trudno w to uwierzyć, Brad Pitt 18 grudnia 2023 r. świętuje 60. urodziny. - To jest jeden z takich aktorów, który w naszej głowie wciąż jest młody. Kojarzymy go z wielu cudownych ról - podsumowała dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Frazer Harrison/Staff

podziel się:

Pozostałe wiadomości