Gwiazdy

Oto ranking filmów z podwójnym dnem. Anna Wendzikowska: "Mają nieprawdopodobne zwroty akcji"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Filmy z podwójnym dnem
Filmy z podwójnym dnem Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Prima aprilis to czas żartów i psikusów. Natomiast twórcy filmowi sprawiają je nie tylko 1 kwietnia. Anna Wendzikowska w piątkowym przeglądzie opowiedziała o kinie z podwójnym dnem. Które produkcje zaskakują, a może i nabierają widzów?

Filmy z podwójnym dnem

Z okazji prima aprilis Anna Wendzikowska przygotowała zestaw nieoczywistych filmów. - Mają one nieprawdopodobny zwrot akcji, który sprawia, że oglądając je drugi raz, oglądamy je na nowo - podkreśliła dziennikarka. Jakie tytuły znalazły się liście?

Plot twist na ekranie oczami Anny Wendzikowskiej

"Fight Club"

Film wyreżyserował David Fincher. W rolach głównych ujrzymy Edwarda Nortona i Brada Pitta.

- Mamy do czynienia z głównym bohaterem, którego gra Edward Norton. Zrywa on z konsumpcyjnym trybem życia i zaczyna uczestniczyć w tytułowym "Podziemnym krągu" mężczyn, którzy się po prostu biją bez opamiętania. Potem się okazuje, że postać jego przyjaciela, w tej roli Brad Pitt, wcale nie jest oczywista. Nie będę mówić, co tam się okazuje, bo wszystkim, którzy nie widzieli, popsułabym oglądanie filmu - przyznała Anna Wendzikowska. - Twist powoduje, że wszystkie sceny oglądając drugi raz, widzi się zupełnie inaczej - dodała.

"Szósty zmysł"

Produkcja z Bruce’em Willisem opowiada o psychologu, który próbuje pomóc 8-letniemu chłopcu widzącemu zmarłych. - Psychiatra leczy go z podejrzeniem omamów, a potem się to rozwija w innym kierunku. Buduje się bardzo ciekawa relacja pomiędzy młodym pacjentem a terapeutą. Każdy wynosi coś z niej dla siebie - zaznaczyła dziennikarka Dzień Dobry TVN.

"Cztery pokoje"

Składają się z czterech nowel wyreżyserowanych przez czterech różnych reżyserów: Allison Anders, Alexandre Rockwell, Roberta Rodrigueza  i Quentina Tarantino. - Postacią łączącą wszystko jest boy hotelowy o imieniu Ted, który przemieszcza się pomiędzy pokojami i każda z tych historii krąży wokół niego. Film jest nieprawdopodobnie zabawny - podkreśliła rozmówczyni.

"Być jak John Malkovich"

To kultowa produkcja, która na swoim koncie ma liczne nagrody. - Pomyślcie sobie, że istnieje portal, przez który można przejść do głowy, ciała, istoty Johna Malkovicha. Zresztą John Malkovich w tym filmie również występuje. Jest bardzo ciekawie prowadzony i mówi też o tym na ile potrafimy być sobą, na ile czujemy, że musimy być kimś innym, żeby być wystarczająco interesującym, na ile myślimy, że inni mają ciekawsze życie. W przebraniu satyry dostajemy bardzo ciekawą analizę tego, kim jesteśmy i kim chcemy być - wyjaśniła.

Na liście Anny Wendzikowskiej znalazł się również film "Siedem". Posłuchaj o tej produkcji w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości