Gwiazdy wspominają najbardziej kreatywne przebrania karnawałowe. "Teściowa aż się przeżegnała"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Karnawał we wspomnieniach gwiazd
Karnawał we wspomnieniach gwiazd
Strój karnawałowy na ostatnią chwilę
Strój karnawałowy na ostatnią chwilę
Świat karnawału rodziny Ossowskich
Świat karnawału rodziny Ossowskich
Maski karnawałowe od babci, mamy i wnuczki
Maski karnawałowe od babci, mamy i wnuczki
Ptyś – idealny koleżka na karnawał
Ptyś – idealny koleżka na karnawał
Taneczny początek karnawału
Taneczny początek karnawału
Jak dawniej obchodzono karnawał w Polsce?
Jak dawniej obchodzono karnawał w Polsce?
Karnawałowe słodkości
Karnawałowe słodkości
Święto Trzech Króli rozpoczyna czas karnawału. Jak ten wyjątkowy okres zabaw wspominają gwiazdy? Jakie przebrania utkwiły im w pamięci? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Adę Fijał, Laurę Breszkę, Magdę Steczkowską i Piotra Królika.

Ada Fijał i Laura Breszka o karnawałowych strojach

Kostiumy, stroje, maski - to nieodłączne elementy zabaw karnawałowych. By je stworzyć, nieraz trzeba wspiąć się na wyżyny kreatywności. I tak prowadząca Anna Kalczyńska przed laty zaskoczona była wizerunkiem taty, który przebrał się za zakonnika, a Ada Fijał nie zapomni ubioru wujka.

- Pamiętam grubą imprezę u moich dziadków. Prowadzili otwarty dom i bardzo dużo się działo. Było np. hasło starożytność i pan wujek przyszedł przebrany za górę Olimp. Był cały w tekturze - od góry do dołu i miał napis: Olimp - wspominała z uśmiechem aktorka w Dzień Dobry TVN.

Z kolei Laura Breszka 5 lat temu przebrała swoją córkę za pralkę. - Pomogli scenografowie programu, w którym brałam wtedy udział. Ta pralka była naprawdę imponująca. Miała kable, ciuchy, które z niej wystawały. Była cała w kartonie - przyznała odtwórczyni.

Zabawa karnowałowa Magdy Steczkowskiej i Piotra Królika

Magda Steczkowska i Piotr Królik mają sentyment do dawnych imprez. - Pamiętam, że raz byliśmy na takim dużym balu przebierańców. Madzia była przebrana za pazia. Ja też za pazia, tylko że szlachetniej urodzonego. Ten bal miał taką jedną niezwykłą cechę - od pierwszych chwil wszyscy się świetnie bawili. Myślę, że z powodu tego przebrania. Wtedy ta atmosfera jest od razu luźniejsza. To było naprawdę wyjątkowe doświadczenie - mówił perkusista.

- Najpiękniejsze sceny to były wtedy, kiedy szwagier Piotrusia i kuzyn przebrali się za kobiety. Nie możemy wam pokazać zdjęć bez ich zgody, ale naprawdę żałujcie. Potem teściowa, jak ich zobaczyła, to się przeżegnała. To, jak oni wyglądali, to naprawdę iść przez wieś. To był bal na wsi, w domu kultury, wszyscy się znali, coś wspaniałego - dodała wokalistka.

Piotr Królik powrócił wspomnieniami także do pierwszego balu karnawałowego w szkole podstawowej. - Byłem wtedy w pierwszej klasie i mama mi opowiadała, bo tego nie pamiętałem, że cały bal, który trwał godzinę przetańczyłem z kolegą Andrzejem. Od razu uprzedzam, że nie był to Andrzej Sołtysik. Przetańczyłem takim krokiem krakowiaka naokoło sali gimnastycznej. Przez godzinę cwałowałem z Andrzejem (śmiech). Tak wyglądał mój pierwszy bal karnawałowy - podkreślił Piotr Królik.

Jakie plany mają gwiazdy na tegoroczny karnawał? Posłuchaj całej rozmowy ze studia Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości