Zwierzęta

Golden Retrievery będą znów kwestować na rzecz WOŚP. "Jesteśmy największą atrakcją w Poznaniu"

Zwierzęta

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
WOŚP ma pieskie szczęście
Dzień Dobry TVNWOŚP ma pieskie szczęście

W Poznaniu po raz 13. właściciele Golden Retrieverów ze swoimi pupilami wyjdą na ulice, by zbierać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ciągu ostatnich lat przekazali ponad 600 tys. złotych. - Goldeny otwierają ludzkie serducha - powiedział Szymon Kapela.

Poznań. Golden Retrievery grają dla WOŚP-u

To już poznańska tradycja, że psy rasy Golden Retriever grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału, który odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia również nie może ich zabraknąć. - Ta złota inwazja miłości napadnie na poznaniaków już za tydzień, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy już 13. raz. To jest kawał czasu. Na przestrzeni tych lat zebraliśmy ponad 600 tys. złotych, a w zeszłym finale do 8 puszek zebraliśmy 103 tys. złotych. To pokazuje, jak te Goldeny otwierają ludzkie serducha, jak się przy tym wszystkim świetnie bawimy - powiedział Szymon Kapela, założyciel poznańskiej grupy Golden Retriever WOŚP w rozmowie z Robertem Stockingerem, reporterem Dzień Dobry TVN.

Jak podkreślił mężczyzna, psiaki są przygotowane do finału. Przechodnie mogą śmiało je pogłaskać, dać smakołyk, zrobić sobie z nimi zdjęcie.

- Dla nas bezpieczeństwo jest ponad wszystko. U nas będzie szczególnie bardzo dużo małych dzieci. Dlatego musi być bezpiecznie. Spotykamy się od kilkunastu już tygodni. Ćwiczymy z psami. One muszą mieć odpowiedni socjal, po to właśnie, żebyście mogli fajnie, bezpiecznie dobrze się z nami bawić - zapewnił Szymon Kapela.

Miłośnicy Golden Retrieverów

Właściciele psiaków są grupą znajomych, która poznała się podczas spacerów. – Stwierdziliśmy, że skoro w innych miastach Goldeny kwestują, bo to już się działo wcześniej, skrzyknęliśmy się i stwierdziliśmy, że w Poznaniu też będziemy to robić. Nie jesteśmy żadną fundacją, a grupą miłośników psów pozytywnie nastawionych - stwierdził rozmówca Roberta Stockingera.

- Powiem szczerze, tak trochę nieskromnie może, że jesteśmy już w tej chwili największą atrakcją WOŚP-u w Poznaniu. Czujemy się z tym świetnie, bo robimy kupę dobra, ale się przy tym bawiąc. Wychodzimy uśmiechnięci, psy zadowolone - dodał.

Gdzie będzie można zobaczyć Goldeny podczas finału? Posłuchaj w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości