Rozrywka

Dzień Teściowej - oto najpopularniejsze filmowe mamuśki

Rozrywka

Dzień Teściowej - oto najpopularniejsze filmowe mamuśki

5 marca obchodzimy Dzień Teściowej. Kobiety te stały się nie tylko bohaterkami anegdot, ale i filmów. Przed wami zestawienie ekranowych mamusiek, które dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowała Anna Wendzikowska.

Motywu teściowej, zarówno tej dobrej, jak i złej, w kinematografii nie brakuje. Jakie tytuły poleca Ania Wendzikowska?

"Sposób na teściową"

Nasza dziennikarka swoje zestawienie rozpoczęła od filmu, który już w tytule zdradza, o czym jest, czyli kultowej produkcji - "Sposób na teściową". W rolę teściowej wciela się Jane Fonda, a potencjalną synową gra Jennifer Lopez.

- To taka typowa historia. Mężczyzna jest lekarzem. Jego matka gwiazdą telewizji, która po latach zostaje zwolniona i zaczyna się obawiać, że straci też syna. Uważa również, że jego wybranka jest niewystarczająca. To nie jest nic bardzo szokującego. Myślę, że wiele mam ma tak, że żadna kobieta nie będzie dość dobra dla jej syna – tłumaczyła Anna Wendzikowska.

"Poznaj mojego tatę"

Nasza specjalistka od filmów pochyliła się też nad drugą stronę medalu, czyli relacją zięć-teść. Jej zdaniem doskonale została ona zaprezentowana w komedii "Poznaj mojego tatę",  w której grają Ben Stiller i Robert De Niro.

"Moje wielkie greckie wesele"

Kolejna propozycja przedstawia z kolei problem pochodzenia. Zdarza się bowiem, że rodzice nie akceptują wybranka lub wybranki ze względu na różnice kulturowe.

- Piękny film oparty na tym, jak to rzeczywiście wygląda wśród greckich rodzin, czyli "Moje wielkie greckie wesele". Byłam żoną Greka i muszę powiedzieć, że dużo prawdy jest w tym filmie. Wyprodukował go Tom Hanks z żoną, która z pochodzenia jest Greczynką - wyjawiła Anna Wendzikowska.

Na jakie produkcje jej zdaniem warto jeszcze zwrócić uwagę? Gdzie zagrała słynna teściowa? Dowiesz się tego z materiału wideo. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

O tych romansach było głośno. Oto znane pary, które poznały się na planach filmowych

Filmy kostiumowe na lepszy humor. Anna Wendzikowska poleca produkcje nagrodzone Oscarem

Anna Wendzikowska poleca filmy z seniorami w rolach głównych. Jak Hollywood rozprawia się z kultem młodości? 

Co sądzisz o tym artykule?
88
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
10.03.2021
mamartyna
Ja tam na swoją teściową nie narzekam, dobra kobieta z niej jest i się nie wtrąca w nasze życie. Z okazji jej dnia nawet jej wysłałem pocztą kwiatową bukiet. Zawsze jak trzeba dzieciakami się zajmuje, więc nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie jest stereotypową teściową.