Sport i fitness

Dlaczego stanik sportowy to podstawa? "Biust może ulegać zniekształceniom"

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Jak dobrać stanik sportowy?
Jak dobrać stanik sportowy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Zanim zaczniemy treningi, warto pomyśleć o odpowiednim ubiorze – chodzi oczywiście nie o styl czy kolor, a o wygodę podczas wykonywania ćwiczeń. Dobrze dobrany sportowy stanik to podstawa. Agata Dąbrowska, która jest trenerką i instruktorką fitness, wytłumaczyła, dlaczego jest tak ważny i jak wpływa na efektywność treningu.

Jak dobrać stanik sportowy?

Często zapominamy, jak ważny dla komfortu podczas treningu i zdrowia jest właściwie dopasowany biustonosz. Wiele kobiet zapomina także, że podczas uprawiania sportu piersi potrzebują dodatkowego wsparcia, w postaci odpowiedniej bielizny sportowej. - Są trzy rodzaje staników. Dla pań z większym biustem polecam taki z większym wsparciem. On ma miseczki, które - oddzielnie - przyklejają biust do klatki piersiowej. Panie, które biegają czy uprawiają fitness, będą z niego zadowolone. Taki stanik ma grube ramiączka, gruby pas pod biustem i dwie oddzielne miseczki - tłumaczyła nasza ekspertka.

- Drugi rodzaj stanika, to stanik, który ma średni rodzaj wsparcia. Mamy też dwie oddzielne miseczki, ale brakuje pasa z regulowaną wysokością pod biustem. Sprawdzi się świetnie przy średnio wymagających aktywnościach, ale także dla pań ze średnim rozmiarem biustu - kontynuowała.

Nie do każdego sportu jednak musimy dopasowywać mocno usztywniony biustonosz. Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru piersi, więc należy kierować się własnym komfortem.

- Innymi stanikami są te np. do jogi. Nie muszą mieć większego wsparcia, bo nasz biust nie wykonuje wielkich ruchów. Stanik o niskim wsparciu będzie tu także okej - zaznaczyła Agata Dąbrowska.

Stanik sportowy - dlaczego jest ważny?

Piersi narażone są na wstrząs i drgania. Wiele kobiet chciałoby uprawiać sport, ale właśnie z tego względu rezygnuje. Dobrze dobrany stanik może zdziałać cuda.

- Nasz biust wymaga dodatkowego wsparcia podczas treningów. Składa się z tkanki tłuszczowej i łącznej, która podczas ruchu może ulegać zniekształceniom. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić naszym piersiom dodatkowe wsparcie. Zwykły stanik sportowy może zminimalizować ruch piersi o 30%, a dobry - dwa razy tyle - powiedziała Agata Dąbrowska, trenerka, instruktorka fitness.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości