Sport i fitness

Ćwiczą w urzędzie od samego rana. "Może skłoni to kogoś do zmiany stylu życia"

Sport i fitness

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Ćwiczą w urzędzie od samego rana

Urzędnicy z Rybnika w każdy wtorek i czwartek rozpoczynają dzień od ćwiczeń. Robią to w szpilkach, sukienkach, koszulach i krawatach. Aktywność fizyczna poprawia skupienie i daje energię na cały dzień.

Urzędnicy w Rybniku ćwiczą od rana

We wtorki i czwartki w Urzędzie Miasta w Rybniku pojawia się trenerka fitness, pani Ola, która instruuje jak rozpocząć aktywnie dzień. Pracownicy ćwiczą w stroju biurowym. Co można trenować będąc tak ubranym?

- Marsz jest zawsze dobrym ćwiczeniem, odpowiednim w każdym stroju - podkreśliła instruktorka. - Ćwiczenia pobudzają krążenie całego organizmu, dotleniają cały organizm, powodują pobudzenie myślenia, pobudzenie naszego mózgu. Dzięki temu jest nam łatwiej się skoncentrować nad wykonywana pracą i wrócić zdecydowanie łatwiej do biurka - dodała trenerka.

Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku nie ukrywa, że choć w czasach szkolnych unikała aktywności fizycznej, to poranny rozruch jest właśnie jej pomysłem.

- Ja leczę traumę z w-fu od kilku lat. Polecam innym to leczenie traumy z w-fu. Jest już coraz lepiej. Stąd ta zachęta do energetycznych ćwiczeń, bo być może skłoni to kogoś, żeby zmienić swój styl życia - wyjaśniła.

Czy urzędnicy chętnie trenują?

W Urzędzie Miasta w Rybniku w 3 budynkach pracuje 430 osób. Na pierwszych zajęciach pojawiło się ponad 30 osób, ale ta liczba cały czas rośnie i zaczyna brakować miejsca w przestrzeni, którą przeznaczono na salę ćwiczeń.

- Każdy pracodawca wie, że zdrowy pracownik, to lepszy pracownik. W związku z tym myślę, że takie ćwiczenia to jest dopiero pierwszy krok, żeby ruszyć urzędników. Myślę, że następnym może być wysłanie urzędnika na basen, na siłownię - powiedział Tadeusz Bąk z wydziału edukacji.

Dołączyć chcą już urzędnicy z innych placówek. Zainteresowanie rośnie i nie milkną telefony z pytaniami, jak wygląda taka przerwa na aktywność fizyczną. Petenci także zareagowali pozytywnie i śledzą poczynania urzędników w mediach społecznościowych.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości