Na czym polega iluzja psychologiczna? "Sprawienie wrażenia czytania w myślach"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Iluzja psychologiczna
Iluzja psychologicznaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Michał Zaorski jest iluzjonistą. Mężczyzna zajmuje się tzw. iluzją psychologiczną, korzysta również z hipnozy. Czym dokładnie się zajmuje? Jak wyglądają jego występy? Pokazał to w Dzień Dobry TVN.

Kim jest mentalista?

- Chodzi tutaj o iluzję mentalną. Sprawienie wrażenia czytania w myślach, przewidywania wyborów widzów. Natomiast ja bardziej posługuję się hasłem iluzjonista psychologiczny z tego względu, że to już ludziom coś mówi. Jeżeli posługuję się formułą "mentalista", ludzie robią wielkie oczy i w zasadzie nie wiedzą, o co chodzi. Iluzja psychologiczna jest łatwiejszych sformułowaniem i tego się trzymam - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Michał Zaorski, iluzjonista. Jak dodał, podczas swoich występów korzysta również z hipnozy.

Iluzja psychologiczna - jak to wygląda?

Aby zaprezentować próbkę swoich umiejętności, gość Dzień Dobry TVN poprosił Damiana Michałowskiego o pomoc. Michał Zaorski wprowadził naszego prowadzącego w stan hipnozy. Po wybudzeniu dziennikarz przyznał, że czuje się bardzo dobrze.

- Czułem, że chciałbym zrobić to, o czym ty do mnie mówisz. Trochę się uśmiechałem, bo nie do końca [...] w to wszystko wierzę, ale poddałem się eksperymentowi - przyznał Damian Michałowski. - Hipnoza nie jest przejęciem kontroli, nie jest manipulacją - zaznaczył iluzjonista.

Następnie nasz gość poprosił Damiana Michałowskiego, żeby pomyślał o bliskiej dla niego osobie, o przyjacielu. Natomiast Paulina Krupińska-Karpiel miała pomyśleć o dowolnym miejscu na świecie, które chciałaby odwiedzić. Czy odgadł ich myśli? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości