Profilaktyka zdrowia

Anna przeszła metamorfozę uśmiechu: "Cieszę się każdym dniem. Nie dowierzam jeszcze do końca"

Profilaktyka zdrowia

Problemy Anny z zębami zaczęły się, gdy była jeszcze nastolatką. Przez lata nosiła protezę, która co chwilę pękała. Dopiero w wieku 62 lat trafiła do specjalistów z Malo Clinic, którzy przeprowadzili metamorfozę uśmiechu. O jej szczegółach Dzień Dobry TVN opowiedział Armando Lopez - stomatolog z Malo Clinic Warsaw.

Metamorfoza uśmiechu Anny

Anna Kruk od 16 roku życia nosi protezę. Najpierw miała cząstkową. Później zaczęły wypadać jej zęby, a dentyści nie mogli znaleźć źródła problemu. Gdy kobieta zaczęła się spotykać ze swoim przyszłym mężem, obawiała się pierwszego pocałunku, reakcji. Niepotrzebnie. Zaakceptował to.

– Praktycznie żyjemy z tym już przez 47 lat razem – powiedział Jan Kruk, mąż Anny.

Mimo otrzymywanego wsparcia od ukochanego męża proteza stanowiła duży dyskomfort. Zwłaszcza podczas spożywania posiłków. Pęknięta proteza, ukruszony ząb – dla Anny to była codzienność.

- Nie chwalę się tym, że mam protezę. Nie mówią nawet dzieciom, wnukom nie pokazuję. Mąż też rzadko widzi mnie bez zębów, bo to krepujące – wyjawiła Anna.

Metamorfozy uśmiechu w Malo Clinic

Kobieta postanowiła zawalczyć o piękne zęby. Zgłosiła się więc do "Metamorfozy uśmiechu", którą przeszła pod okiem specjalistów z Malo Clinic.

- Jak widać, w szczęce nie masz już praktycznie zębów. Wiem też, że odczuwasz dyskomfort w związku z protezą. Zatem usuniemy pozostałe zęby i umieścimy implanty, które będą podtrzymywały twoje nowe zęby – wyjaśnił pacjentce Armando Lopez, stomatolog z Malo Clinic Warsaw.

Zabieg wykonano w jeden dzień. Był bezbolesny.

- U pani Ani zabieg został wykonany techniką All-on-4 w łuku górnym. Natomiast została też wykonana odbudowa łuku dolnego. Widoczne były w nim liczne stany zapalne, które wymagały leczenia kanałowego oraz odbudowa estetyczna wszystkich zębów. Ponadto zostały wykonane korony na implantach, które zostały wcześniej wszczepione przez chirurga - tłumaczyła Sylwia Gawecka, stomatolog Malo Clinic Warsaw.

Gdy Anna zobaczyła swój nowy uśmiech, była zachwycona metamorfozą.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Uśmiech mam od ucha do ucha. Cieszę się każdym dniem. Nie dowierzam jeszcze do końca, że mam takie ładne ząbki i nie mam protezy - zadeklarowała. Z kolei mąż Anny wyjawił, że po raz pierwszy zobaczył pełny uśmiech żony. – Był stłumiony, a teraz widać piękne ząbki - przyznał.

Jak się czuje Anna? Ile godzin trwał zabieg? Jak pacjentka musi dbać o zęby? Posłuchaj całej rozmowy z Anną Kruk i Armando Lopezem, stomatologiem z Malo Clinic:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Metamorfoza uśmiechu Piotra: "Teraz jest idealnie"

Refleksologia rąk poprawia funkcjonowanie całego ciała. Możesz przeprowadzić ją w domu

Tężyczka utajona - czym jest tajemnicza choroba? "Dotyczy kobiet w wieku 30-50 lat, aktywnych zawodowo i sportowo"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Ł. Kowalski, S.Repeła

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości