Zdrowie

Zasnęła na słońcu i obudziła się z "plastikowym" czołem

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
youtube.com, dailymail.co.uk
Kobieta w białej sukience zaczerwienionym po opalaniu dekoltem.

Historia Sirin Murad może okazać się przestrogą dla osób, które podczas urlopu niechętnie sięgają po kremy z filtrem. 25-latka zasnęła na słońcu w trakcie wypoczynku w Bułgarii. Obudziła się z czerwoną i obolałą twarzą. Następnego dnia na czole kobiety pojawiły się pęcherze, a skóra w tej okolicy zmieniła się nie do poznania. Wyglądała, jakby pokryła ją warstwa plastiku.

"Plastikowe" czoło po drzemce na słońcu

Kąpiele słoneczne mogą nieść za sobą przykre konsekwencje, zwłaszcza jeśli zapomina się o stosowaniu ochronnych kosmetyków do opalania. Przekonała się o tym 25-letnia Brytyjka, która zasnęła na leżaku podczas wakacji w Bułgarii. Termometry wskazywały w tym czasie zaledwie 21°C, a mimo to kobieta doznała silnego poparzenia skóry.

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sirin Murad obudziła się z wyraźnie zaczerwienioną i obolałą twarzą. Z upływem czasu cera kobiety wyglądała coraz gorzej. Po kilkunastu godzinach stała się nieznośnie napięta i pojawiły się na niej pęcherze. Gdy 25-latka próbowała zmarszczyć brwi, wyglądała, jakby jej czoło zrobione było z plastiku.

- Poczułam ulgę, kiedy skóra zaczęła się łuszczyć. Przestało boleć i poczułam się znacznie lepiej - wspomina Brytyjka na łamach "Daily Mail".

Przykre skutki braku ochrony przeciwsłonecznej

Kobieta przyznaje, że przed wyjściem z hotelu nie posmarowała twarzy kremem przeciwsłonecznym. Zaniedbanie ważnego kroku w pielęgnacji przyczyniło się do powstania bolesnych zmian na jej skórze. Sirin Murad na co dzień spełnia się w zawodzie kosmetyczki, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę z błędu, jaki popełniła.

- Zapomniałam. Zwykle to robię, ale wtedy wyleciało mi to z głowy. Nawet jeśli uważacie, że nic się nie stanie i skóra się nie oparzy, zawsze nakładajcie krem z filtrem. Naprawdę warto (...). To cud, że moja skóra po tym wszystkim wygląda dobrze - podsumowuje 25-latka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: youtube.com, dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Naked King/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości