Zdrowie

Przez "syndrom wilkołaka" rosną jej długie włosy na twarzy. Jak wygląda po goleniu?

Zdrowie

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.wp.pl, Instagram
Maszynka do golenia, Supatra "Nat" Sasuphan

Supatra "Nat" Sasuphan cierpi na hipertrichozę, która objawia się nadmiernym owłosieniem występującym na wszystkich częściach ciała, głównie na twarzy. Gdy była nastolatką, trafiła do Księgi rekordów Guinnessa i zdobyła tytuł "najbardziej owłosionej dziewczynki na świecie". Dziś poddaje się systematycznej depilacji. Jak wygląda po ogoleniu?

"Syndrom wilkołaka" - co to za choroba?

Od średniowiecza wykryto na świecie jedynie 50 przypadków występowania hipertrichozy. Nazywane również zespołem Ambras czy potocznie "syndromem wilkołaka" zaburzenie genetyczne sprawia, że całe ciało chorego pokryte jest obfitymi, długimi włosami.

Na przypadłość tę cierpi pochodząca z Tajlandii Supatra "Nat" Sasuphan. W 2010 roku jej włosy zostały zmierzone i ocenione według skali Ferrimana-Gallweya i tym samym zagwarantowały nastolatce miejsce na kartach Księgi rekordów Guinnessa.

Choroby gwiazd

Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Monika Miller szczerze o swojej chorobie
wideo 2/3

Dziewczynka cieszyła się z tego wyróżnienia. Podkreślała wówczas, że włosy wcale nie są jej kompleksem. Wręcz przeciwnie - dzięki nim czuła się wyjątkowo. - Nie jestem gorsza niż ktokolwiek inny i mam wielu przyjaciół w szkole - mówiła we włoskim programie "Lo Show Dei Record", a jej słowa zostały teraz przytoczone we wspomnieniach na profilu @guinnessworldrecords.

Tajlandia. Kobieta z rosnącymi na twarzy włosami

Wyznanie Supatry "Nat" Sasuphan sprzed lat zdaje się mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nadmierne owłosienie nie przeszkodziło kobiecie w odnalezieniu miłości życia. W 2018 roku dziewczyna z "syndromem wilkołaka" wyszła za mąż i tworzy szczęśliwy związek.

Supatra zdecydowała się również na jeszcze jeden odważny krok - ogoliła całe ciało i od tej pory systematycznie poddaje się depilacji, bowiem nawet laser nie powstrzymał wzrostu długich włosów. Zdjęcie niezwykłej mieszkanki Tajlandii z gładką twarzą obiegło cały świat i zainteresowało wszystkich tych, którzy zastanawiali się, co kryje się pod bujnymi kosmykami Sasuphan.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.wp.pl, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Alina Kurianova/Getty Images, Instagram

Pozostałe wiadomości