Najbardziej uniwersalnym językiem, który rozumieją wszystkie dzieci, są bajki. Dlatego o prawniczych sprawach i zawodzie adwokata łatwiej jest opowiadać za pośrednictwem baśniowych historii.
2 kwietnia - w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena - świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN aktorkę Darię Widawską i artystkę kabaretową Katarzynę Pakosińską, by opowiedziały nam o tym, co czytały w dzieciństwie. Jakie lektury polecają swoim pociechom?
Premiera 4. edycji "Mądrych bajek z całego świata" już dziś. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy inicjatorkę charytatywnego projektu edukacyjnego Dominikę Kulczyk i ambasadorkę kampanii Annę Starmach. Co jest celem akcji? Kto w tegorocznej edycji czyta bajki? I dlaczego czytanie bajek dzieciom jest tak ważne?
Fundacja "Pomaganie jest trendy" zaprosiła do projektu gwiazdy, które miały przeczytać jedną bajkę. Trudność polegała na tym, że każda z osób czytała tylko po jednym zdaniu, nie wiedząc, jak to będzie współgrało z narracją pozostałych. Co jest celem akcji? I czy trudno było namówić gwiazdy do udziału w projekcie?
"Bajkowy efekt domina" - to edukacyjna książka oraz audiobook wydany przez Kulczyk Foundation. Dominika Kulczyk do współpracy nad audiobookiem zaprosiła między innymi: Piotra Fronczewskiego, Agnieszkę Dygant i obecnego w studiu Tomasza Ossolińskiego. Przychód ze sprzedaży bajek zostanie przekazany na szczytny cel. Jaki? W jakich miejscach gwiazdy czytały dzieciom książki? W studiu Dzień Dobry TVN o akcji opowiedziała jej pomysłodawczyni - Dominika Kulczyk oraz Tomasz Ossoliński, projektant, który zaangażował się w projekt.
Dlaczego "Mikołajek" jest ulubioną książką synów Agaty Kościkiewicz? Czy synowie utożsamiają się z głównym bohaterem? Czy tak samo jak "Mikołajek" lubią rozrabiać? Kiedy Agata Kościkiewicz czyta Jankowi i Mikołajowi najchętniej? Dlaczego uważa, że do chłopców najbardziej trafiają komiksy?