Związki i seks

To częste zjawisko jest bardzo groźne dla związków. "Druga osoba odczuwa frustrację"

Związki i seks

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Problemy w związku

Stonewalling jest techniką manipulacyjną, która zniszczyła niejedną relację. Jak wskazuje jej nazwa, polega na wytwarzaniu pewnego rodzaju, komunikacyjnego muru. Czym dokładnie jest i jak sobie z nią poradzić? Sprawdź.

Czym jest stonewalling?

Budowanie zdrowej relacji wymaga ogromnej pracy dwóch stron. Nie jest to zasada dotycząca jedynie dbania o związek, ale także o przyjaźń lub kontakt z członkiem rodziny. Niestety nie wszystkie więzi są proste do podtrzymania, szczególnie gdy jedna ze stron stosuje tzw. stonewalling.

Problemy w związku

Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Czym jest stonewalling? To technika manipulacyjna polegająca na wycofywaniu się partnera z rozmowy, najczęściej w trudnych i stresujących momentach. W ten sposób dochodzi do powstania muru, sprawiającego, że emocje zaczynają być tłumione, a nie omawiane.

Stonewalling - zagrożenia

Jakie mogą być skutki stosowania tej techniki? Jak tłumaczy TikTokerka Martyna Wojciechowska, ignorując rozmówcę, przejmujemy nad nim kontrolę, jednak w dalszym ciągu nie rozwiązuje to naszych problemów. - To tylko zaostrza konflikt. Kiedy zamykamy się w sobie, to powodujemy, że druga osoba odczuwa złość, frustrację, niepewność i osamotnienie - podkreśla.

Jak traktować partnera, który stosuje ją wobec nas? Martyna zaznacza, że zamiast z tym walczyć, warto powiedzieć mu o odczuwanych przez nas emocjach.

- Warto też dodać, że nie masz zamiaru dłużej zmuszać go do rozmowy i jeżeli będzie gotowy, to niech sam zrobi pierwszy krok - podsumowuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/Getty Images

Pozostałe wiadomości