Związki i seks

Katolicka terapeutka seksualna prowadzi szkolenia dla niedoświadczonych par. "Robię coś radykalnego"

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Discovery Life
Źródło:
Discovery Life
"Seks dla początkujących" - nowy program
Discovery Life Katolicka terapeutka seksualna prowadzi szkolenia dla niedoświadczonych par

Janean to katolicka terapeutka seksualna. Kobieta i jej mąż prowadzą warsztaty dla osób, które z seksem czekają aż do ślubu. Pary przychodzące na szkolenia uczą się bliskości, czułości i pożądania. Jakie zadania dostają?

Seks dla początkujących - nowy program

Janean jest katolicką terapeutką seksualną. Wraz z mężem Billem postanowiła edukować niedoświadczone pary, które z inicjacją seksualną postanowiły czekać aż do ślubu. Kurs ma im pomóc oswoić się z bliskością, by pierwszej nocy nie spotkał ich bolesny zawód.

 Organizujemy zajęcia dla par, które czekają z seksem do ślubu. Robimy coś radykalnego, rzucamy ich na głęboką wodę. Wielu niedoświadczonych myśli, że ich pożycie będzie wspaniałe od pierwszego razu. To niewykonalne. Postanowiliśmy szkolić, popyt jest duży, w tym tygodniu mamy cztery pary, dwie nawet się nie całowały przed ślubem  

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W szkoleniu udział wzięli 20-letni Kyle i 19-letnia Morgan, którzy poznali się na obozie biblijnym w Colorado. Para zdecydowała się czekać z seksem do ślubu. - Jesteśmy ze sobą 11 lat, ale całujemy się tylko w policzek, co jest trudne. Ona jest moją pierwszą dziewczyną. Za 3 miesiące bierzemy ślub – powiedział Kyle. Kolejne pary to 23-letnia Emily i 21-letni Hunter oraz 30-letnia Nikki i 32-letni Steve. Ten ostatni przyznał, że jest nawróconym prawiczkiem. Rok po śmierci żony odnalazł ponownie miłość. Po dwóch latach oświadczył się wybrance i oboje postanowili zachować czystość. Ostatnia para to 22-letnia Carrie i 21-letni Matt. Zakochani są ze sobą 4 lata.

Zadania dla par

W programie terapeutka przygotowała dla zakochanych zadania, które mają na celu oswoić partnerów z bliskością. Pierwsze z nich polegało na czułym patrzeniu w oczy drugiej połówki. Następnie organizatorzy przynieśli kartki, na których uczestnicy mieli za zadanie namalować swoje ciało tak, jak je widzą.  

- Mężczyźni narysowali swoje lęki. Pokazali, kim chcieliby być, a nie kim są. Rysunki dziewczyn były bardziej pozytywne – powiedziała Janean.

Kolejne zadanie to rozmowa o tematach tabu. Panowie, jak i panie w osobnych grupach poruszyli temat narządów płci. Mężczyźni rozmawiali o erekcji, wczesnym wytrysku, rozmiarach genitaliów, panie zaś dyskutowały o bolesności pierwszego razu, błonie dziewiczej. Na zakończenie panowie zostali postawieni przed wyzwaniem. Ich zadaniem było umycie stóp narzeczonej.

- Przez ostatnie dni zbliżyliśmy się do siebie, to nas połączyło – podsumowała Emily.

Czego jeszcze doświadczyli uczestnicy szkolenia? Więcej informacji znajdziecie w filmie "Seks dla początkujących" emitowanym w czwartkowym paśmie dokumentalnym na kanale Discovery Life.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Discovery Life

Źródło: Discovery Life

Źródło zdjęcia głównego: Discovery Life

Pozostałe wiadomości