Związki i seks

Nietypowe sposoby na kobiecy orgazm. Niepotrzebna jest nawet seksualna stymulacja

Związki i seks

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Źródło:
abczdrowie.pl
Kobiecy orgazm

Te przypadki mogą zaskakiwać. Niektóre kobiety przeżywają orgazm w sytuacjach, gdy zupełnie się tego nie spodziewają. Niepotrzebna jest nawet do tego seksualna stymulacja. Sprawdź, w jakich okolicznościach panie mogą szczytować.

Rozkosz niejedno ma imię

Orgazm to moment najsilniejszego podniecenia seksualnego. Zwykle osiąga się go podczas stosunku seksualnego lub masturbacji. Są jednak bardziej nietypowe sytuacje, w których kobieta może przeżyć orgazm. Jakie?

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Orgazm w trakcie ziewania

Podczas stosowania leków przeciwdepresyjnych niektóre kobiety mogą przeżyć orgazm w trakcie ziewania. Doświadczyła tego jedna z 20-latek, która - jak donosiło pismo Canadian Journal of Psychiatry - była w stanie doprowadzić się do rozkoszy także na skutek umyślnego ziewania.

Szczytowanie podczas ćwiczeń fizycznych

Osoby aktywne fizycznie mogą doświadczać spontanicznego orgazmu, który zwany jest przez naukowców coregasmem. Najczęściej występuje podczas: pływania, jazdy na rowerze, podnoszenia ciężarów, jogi oraz joggingu. Mają tego dowodzić badania wykonane na Wydziale Zdrowia, Edukacji Fizycznej i Rekreacji Uniwersytetu Indiany w Bloomington. Większość ze 130 kobiet w wieku od 18. do 63. roku życia (w związku partnerskim lub małżeńskim), które wzięły udział w eksperymencie, podczas ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha odczuwała intensywne doznania seksualne.

Orgazm podczas porodu

Według badań, które zostały zaprezentowane w "Positive Birth Movement" i "Channel Mum", 6 proc. kobiet osiąga orgazm w czasie akcji porodowej. To wynik stymulowania pochwy oraz budowy anatomicznej ciała kobiety.

Rozkosz po zażyciu środków farmakologicznych

Orgazm bez stosunku seksualnego może zostać osiągnięty także w wyniku przyjmowania niektórych leków, np. na chorobę Parkinsona. Leczenie powoduje wahania dopaminy, czyli hormonu, który odpowiada za przyjemność. Doświadczyła tego pewna 40-latka, która musiała natychmiast przerwać terapię, ponieważ doznawała nawet 3-5 niekontrolowanych orgazmów dziennie. Po odstawieniu leków objawy ustąpiły.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło: abczdrowie.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/iStockphoto

Pozostałe wiadomości