Porady

"Sama to ogarniesz". Domowy organizer - jak zrobić go ze starych rzeczy?

Porady


W naszych domach i mieszkaniach z pewnością znajdzie się wiele, pozornie bezużytecznych przedmiotów. Tymczasem można z nich zrobić organizery, dzięki którym zapanujemy nad porządkiem dookoła siebie. Jak się za to zabrać? Dowiesz się z kolejnej odsłony cyklu "Sama to ogarniesz".

Niepotrzebne przedmioty w domu

Puste puszki, kartony po licznych przesyłkach pocztowych i kurierskich, szklane słoiki czy stare podkoszulki z pewnością znajdą się w domu każdego z nas. Dla wielu będą to zupełnie niepotrzebne rzeczy, które powinny wylądować w koszu na śmieci. Tymczasem da się z nich zrobić przydatne organizery. W kolejnej odsłonie cyklu "Sama to ogarniesz" udowodniła to Agnieszka Witkowska, architekta porządku.

Organizery z puszki i słoika

Nasza ekspertka na samym początku zabrała się za robienie organizera z puszki i słoika. Jakie przedmioty były jej do tego potrzebne?

Użyjemy do tego sznurka - jeden taki cieńszy, jutowy, a drugi grubszy, żeby było różnorodnie. Będą nam potrzebne jeszcze kombinerki, nożyczki, dwustronna taśma - najlepiej w tych mocnych

- wymieniała Agnieszka Witkowska.

Na samym początku Agnieszka kombinerkami wywinęła ostry kołnierz puszki do góry. Potem w trzech miejscach przykleiła na nią pasma taśmy dwustronnej, a potem całość okręciła sznurkiem jutowym. Tak powstały organizer można wykorzystać do przechowywania pędzli do makijażu.

W podobny sposób zrobiła ze słoikiem. Na nim również w kilku miejscach znalazły się pasma taśmy klejącej, za pomocą której można było przymocować sznurek. Dzięki temu powstanie oryginalny organizer na akcesoria kuchenne.

Organizer z kartonu

A co zrobić ze starym, niepotrzebnym kartonem? Architektka wykorzystała go do zrobienia organizera dla dziecka. Wykorzystała do tego m.in. starą podkoszulkę, która posłużyła do zrobienia wyściółki. W pierwszym kroku Agnieszka Witkowska przymierzyła ją na opakowanie, by dobrać odpowiednią długość, a następnie przycięła ubranie w odpowiednim miejscu.

Potem zabrała się za zrobienie podłogi powstającego koszyczka na przedmioty. Z innego kartonu wycięła fragment o odpowiednich wymiarach i ozdobiła go fragmentem podkoszulki. Na sam koniec okręciła karton grubszym jutowym sznurkiem, przymocowanym dzięki taśmie dwustronnej. Tak oto powstał organizer na przybory do rysowania należące do jej pociechy.

Jakie fajne 3 organizery zrobiliśmy z rzeczy, które wydawały się, że są totalnie do wyrzucenia

- podsumowała swoją pracę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Szklane arcydzieła rodziny Borowskich pokochał świat. "Nasi sławni klienci to Whoopi Goldberg i Nicolas Cage"

Pirografia, czyli niesamowita sztuka malowania ogniem. Na czym polega?

Wielozadaniowość, czyli problem współczesnych kobiet. "To straszne co robimy sobie i innym"

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości