Styl życia

Najkrótszy dzień w roku - dla kogo będzie najtrudniejszy? Zdradza astrolog Merkurja

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Dzisiaj najkrótszy dzień w roku

21 grudnia to najkrótszy dzień w roku. Jak sobie poradzić, kiedy noc jej najdłuższa? Które znaki zodiaku mogą odczuwać największy dyskomfort? W Dzień Dobry TVN tłumaczyła to astrolog Merkurja.

Co zwiastuje najkrótszy dzień w roku

21 grudnia o 17:59 Słońce wejdzie do znaku Koziorożca i rozpoczyna nam dobę, w której mamy najkrótszy dzień i najdłuższą noc w roku. O 17:00 rozpoczyna się astronomiczna zima. Te zmiany nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie.

- 14 godzin snu, 15 godzin snu, proszę się nie przejmować, to nie jest choroba, to jest w tym momencie norma. Jesteśmy przemęczeni, jesteśmy zdenerwowani, jesteśmy ospali. Niektóre osoby są w apatii, twierdzą, że nic im się nie uda. To jest w tym momencie normalne - wyjaśnia astrolog Merkurja.

Jak dodaje, należy korzystać z tego, że ten dzień jest tym dniem przełomu.

- Dla Słowian to było bardzo ważne święto. Rzeczywiście te punkty krytyczne, tak to nazwijmy, pierwszy dzień lata, pierwszy dzień wiosny, pierwszy dzień jesieni - to były święta magiczne. Nasze ciało jest najdoskonalszym barometrem. Wszystko, co się dzieje na ziemi jak zmiana ciśnienia, zmiana kąta nachylenia padania światła, my to odczuwamy - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Jak gwiazdy przygotowują się do świąt?

Patent na święta
Patent na świętaTVN Style
wideo 2/5

Kto najgorzej przejdzie najkrótszy dzień w roku?

Najkrótszy dzień w roku dla niektórych będzie jeszcze bardziej nieprzyjemny.

- Najtrudniej przeżyje to solarne zwierzę zodiakalne, czyli lew. Lwy są dziećmi Słońca, a ono się odradza. Boże Narodzenie to jest odrodzenie słońca, to były szczodre gody. Słońce pokonało ciemność, idziemy z dobrą energią, z poczuciem, że będzie dobrze, że damy radę - mówi Merkurja.

Ważne, żeby w tym dniu wokół nas było jak najjaśniej. Warto więc rozpalić światło, świece, lamki na choince czy ozdoby świetlne na domach.

- To jest uniwersalny zaklinacz, żeby tę ciemność symbolicznie odprowadzić - podsumowała Merkurja.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości